Windows kurulu HDD'yi aynı chipsetteki farklı anakarta takmak

Furkantmz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki sistemimde ASUS H61M/A anakart var ekran kartına görüntü gelmeme sorunu vardı. Ben de ikinci el MSI H61M - P20 (G3) anakart buldum ve içinde Windows 10 kurulu olan HDD mi anakarta bağlasam Windows'a kaldığım yerden devam edebilir miyim yani sistem sorunsuz bir şekilde açılır mı acaba?

Aynı Chipset için sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sistem açılır. Tekrar Chipset sürücüsünü indirip kurabilirsiniz. Daha iyi olur. Sıkıntı olursa, temiz kurulum yaparsanız.

Aynı Chipset için sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sistem açılır. Tekrar Chipset sürücüsünü indirip kurabilirsiniz. Daha iyi olur. Sıkıntı olursa, temiz kurulum yaparsanız.

Aynı dönemde çıkan kartlar sanırım. Sysprep.exe Sistem İlk Çalıştırma Deneyimi (OOBE) Moduna Gir diye bir özellik varmış sanırım bunu yapmama gerek var mıdır? Eğer varsa biliyorsanız detaylı anlatır mısınız rica etsem. Chipseti indirip kurarım sorun değil. Kesin masaüstüne atar mı beni o kafamı karıştırdı sadece.

Dediğiniz biraz farklı bir durum. Fazla bilgim yok. Kaynaklara göre farklı bir bilgisayara taşırken kullanılıyormuş. Sizin için gerekli olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta yeni bir anakart alacaksınız. Dediğim gibi takıp deneyin. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Olursa elinizde bir kurulum USB'si de bulunsun. Temiz kurulum yaparsanız. Kaybedecek bir şey yok gibi görünüyor.

Aynı dönemde çıkan kartlar sanırım. Sysprep.exe Sistem İlk Çalıştırma Deneyimi (OOBE) Moduna Gir diye bir özellik varmış sanırım bunu yapmama gerek var mıdır? Eğer varsa biliyorsanız detaylı anlatır mısınız rica etsem. Chipseti indirip kurarım sorun değil. Kesin masaüstüne atar mı beni o kafamı karıştırdı sadece.

Windows 10 da gerek yok Windows 7 ya da XP olsa gerek olurdu. Windows 10 ise dediğim gibi gerek yok.

Geri
Yukarı