Windows Kurulu Yeri Biçimlendirip Mac Kurmak!

2 diskiniz varsa ayrı ayrı kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Eğer tek diske kuracaksanız, Windows Mac'in bootunu bozduğu için önce Mac kurmanız gerekiyor.

2 diskim var fakat biri 1TB ve onu yedeklemem imkansız... 500GB olanı boşaltmak üzereyim, önce MAC kurup sonra Windows kuracağım dediğiniz gibi.

Fakat aklıma bir şey takıldı.

Az önce Sata portlarını kapatıp açıyorduk Mac ya da Windows kurulumuna göre...

Ben çift işletim isstemi yaptığım zaman ne yapacağım? Sürekli bios ayarı da değişmeyeceğine göre.... ?

Önemli değil ne demek elimden geldiği kadar yardım ederim.Anakartta sata portunu değiştirmişşin gerek kalmadı. Biostan load optimized defaults yapın. Sata modu AHCI yapın. Mac kurulumundan sonra Windows kurulumu yaparsınız. Kolay gelsin.

Diski seçince tüm verileri sileceğini söylüyordu o yüzden bölümler üzerinden uğraş veriyordum. Fakat artık bu bir sorun değil, şimdi kuruluma temiz bir diskle başlayacağım.

- - - Güncellendi - - -

Önemli değil ne demek elimden geldiği kadar yardım ederim.Anakartta sata portunu değiştirmişşin gerek kalmadı. Biostan load optimized defaults yapın. Sata modu AHCI yapın. Mac kurulumundan sonra Windows kurulumu yaparsınız. Kolay gelsin.

GÜNCELLEME:

Mountain Lion'ı kurdum. Restart istedi, restart attım.
Yeniden açılırken USB'den boot ettim, Diskin ismine Mountain Lion adını vermiştim, onu seçip enterladım....

Apple logosu geldi, altta yuvarlak simge döndü....
ve görüntü çat diye gitti!!

:confused:

(muhtemelen sistem çalışıyor ama görüntüde sorun var)

Oldu! Sistemi açtım, ayarlarımı yapmaya çalıştım MultiBeast ile...

Sonra restart istedi...

Yeniden başladıktan sonra klavye mouse tanınmadı diyip shift tuşunun sağındaki tuşa basmamı istedi, bastım..

Bastıktan sonra klavye fare çalışmadı...
Ben de bilgisayarı resetledim...
Yine o tuşa basmamı istedi...
Ve şu an yine donuk vaziyette...

Bu ekranda biraz bekle Recep Baltaş'ın kurduğu bir sistemde aynı şey olmuştu. 5 ile 15 dakika. Bu arada klavye ve mouse usb demi?

Evet USB.

Benim de aklıma geldi fakat onlar kurulum esnasında yaşamıştı o sorunu ben kurduktan sonra yaşıyorum... Gerçi elim boş durmadı gidip hemen alıcı kısımlarını çıkarıp taktım yer değiştirdim falan... Bekliyorum bakalım... Olmazsa o kadar emek yalan mı olacak yani?

Her şey 15 dk içinde kendiliğinden oluşması beklenen bir tutam umuda mı bağlı:))

- - - Güncellendi - - -

İşin enteresan kısmı, mac açıldığında bir kaç dakika sorun yok. Fare ve klavye sorunsuz çalışıyor. Sonra donuyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı