Windows kurulumu nasıl yapılır?

metehancimli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar garip bir durumla karşılaştım. Yeni bir PC aldım Win 10 yüklemek için USB'yi takıp Boot menusune girdim UEFI USB'yi seçtim bir baktım direkt açıldı ve eski PC'min adı falan yazıyordu Windows başlarken. Bilgisayarıma girdim sadece USB'yi okuyordu disk yönetiminden SSD'yi D olarak adlandırdım. Şimdi Google'den Win 10 yükleyip SSD'ye yüklersem bilgisayarım sorunsuz çalışacaktır değil mi? Sanırım yol sadece biraz uzayacak.
Sanırım yapmam gerekenler şunlar. Google>Win 10 indir>SSD içine indir>BIOS Boot menüden SSD'yi 1. sıraya al. Doğru mudur? Bilgisayar çok yavaş çalışıyor bu arada.
Ya da USB'deki her şeyi SSD'nin içine kopyalarsam mahveder miyim? Çünkü PC cidden aşırı yavaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar garip bir durumla karşılaştım. Yeni bir PC aldım Win 10 yüklemek için USB'yi takıp Boot menusune girdim UEFI USB'yi seçtim bir baktım direkt açıldı ve eski Pc'min adı falan yazıyordu Windows başlarken. Bilgisayarıma girdim sadece USB'yi okuyordu disk yönetiminden SSD'yi D olarak adlandırdım. Şimdi Google'den Win 10 yükleyip SSD'ye yüklersem bilgisayarım sorunsuz çalışacaktır değil mi? Sanırım yol sadece biraz uzayacak.
Sanırım yapmam gerekenler şunlar. Google>win 10 indir>ssd içine indir>bıos Boot menüden SSD'yi 1. sıraya al. Doğru mudur? Bilgisayar çok yavaş çalışıyor bu arada.
Ya da USB'deki her şeyi SSD'nin içine kopyalarsam mahveder miyim? Çünkü PC cidden aşırı yavaş.

Bu videolar yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuan ben bilgisayarı usbdeki işletim sistemi sayesinde çalıştırabiliyorum. İlk videodani yaparsam usbdeki veriler silinir silinmez bilgisayarım kapanacaktır. Recep Baltaşın Macrium Reflect ile disk klonlama videosu var onu yaparsam başarılı olurum bence.
Sence de öyle değil mi? Yanlış mı yaparım yoksa.

Şu an ben bilgisayarı USB'deki işletim sistemi sayesinde çalıştırabiliyorum. İlk videodani yaparsam USB'deki veriler silinir silinmez bilgisayarım kapanacaktır. Recep baltaşın Macrium Reflect ile disk klonlama videosu var onu yaparsam başarılı olurum bence.
Sence de öyle değil mi? Yanlış mı yaparım yoksa.

Diski diğer diske klonlayıp oradan Windows'u Flash'a yazıp tekrar format atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız.

Diski diğer diske klonlayıp oradan Windows'u Flash'a yazıp tekrar format atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız.
Tekrar formatlamama gerek var mı ki? USB deki işletim sistemini SSD ye kopyalayacağım.
Böyle bir saçmalığın içindeyim arkadaşlar. Bir şey de indiremiyorum yer yok. SSDyi birincil yapsam pc açılmayacak... İkinci bir bilgisayarım da yok maalesef.

Dosya Ekleri

• DCC64560-4E1C-43BE-A8E1-1FC4D37D4F0C.jpeg
    DCC64560-4E1C-43BE-A8E1-1FC4D37D4F0C.jpeg
    405,4 KB · Görüntüleme: 29
  • A4530043-0371-48CC-9E63-D80A0E2E7512.jpeg
    A4530043-0371-48CC-9E63-D80A0E2E7512.jpeg
    123,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Tekrar formatlamama gerek var mı ki? USB'deki işletim sistemini SSD'ye kopyalayacağım.
Böyle bir saçmalığın içindeyim arkadaşlar. Bir şey de indiremiyorum yer yok. SSD'yi birincil yapsam PC açılmayacak... İkinci bir bilgisayarım da yok maale sef.

Flaşın içindeki dosyaları diske kopyala sonra bilgisayardan flash ı çek o an diski okur.

Yeni konular

Geri
Yukarı