Windows kurulumu sonrası gelen mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Bunları yaparsam RAM'imin frekansı düşecek ve oyunlarda küçük bir performans düşüşü yaşayacağım. Doğru muyum?
Arkadaşım geçici olarak kapatmanı istemiş, bizim amacımız sorununuza çözüm ve nereden kaynaklandığını bulmk. Performans düşüklüğü ile daha sonra ilgilenirsiniz.

@yunus ereng Ryzen kullaniyorsunuz degil mi?, Core Performance Boost açık; veya Overclock var; ya da Hız sabitleme var; mı?

Son düzenleme:
Arkadaşım geçici olarak kapatmanı istemiş, bizim amacımız sorununuza çözüm ve nereden kaynaklandığını bulmk. Performans düşüklüğü ile daha sonra ilgilenirsiniz.

@yunus ereng Ryzen kullaniyorsunuz degil mi? Core performance Boost açık; veya overclock var; ya da hız sabitleme var; mı?

XMP'yi veya autoboost u kapatırım sorun değil, sormak istedim sadece. Evet işlemcim Ryzen5 3500X sondaki kullandığınız terimleri bilmiyorum ama task Manager'dan baktığımda işlemcinin frekansı sürekli oynuyor, hiç elle overclock ettiğimide hatırlamıyorum. Anakartım A320M zaten istesemde OC edemem:/

XMP'yi veya autoboost u kapatırım sorun değil, sormak istedim sadece. Evet işlemcim Ryzen5 3500X sondaki kullandığınız terimleri bilmiyorum ama task Manager'dan baktığımda işlemcinin frekansı sürekli oynuyor, hiç elle overclock ettiğimide hatırlamıyorum. Anakartım A320M zaten istesemde OC edemem:/

Hocam, ikisi de BIOS'tan yapılıyor. CPB ve XMP diye iki yer görürsünüz. Eğer bulamazsanız BIOS'un fotoğrafını atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı