Windows lisans anahtarı nereden alınmalı?

furkan aga

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb 2144mhz
Ekran kartı
manli rtx 2060 super 8gb
Anakart
msi b250m
İşlemci
i5 7400
Merhaba Windows lisans anahtarı almak istiyorum. İnternette satılan lisans anahtarları (Retail) güvenilir mi? Yoksa Microsoft üzerinden mi almalıyım Microsoft'ta indirim oluyor mu? Ve taksitlendirme var mı?

Merhaba Windows lisans anahtarı almak istiyorum. İnternette satılan lisans anahtarları (Retail) güvenilir mi? Yoksa Microsoft üzerinden mi almalıyım Microsoft'ta indirim oluyor mu? Ve taksitlendirme var mı?

Microsoft'tan almak çok pahalı. Ben sağlam lisans sitesini öneriyorum, genellikle orası öneriliyor.

Saglamlisans dan aldım bende istediğim bilgisayara kurabiliyorum Win 8.1 Pro aldım ben memlunum çok.

Ucuz bulduğunuz yerden alın sıkıntı olmaz. sağlam-ucuz-en güzel-en ucuz lisans isimli siteleri tercih edebilirsiniz. Hepsi hemen hemen aynı zaten. İlk aşamada çok yardımcı oluyorlar. Windowsunuzu ilk defa kurarken etkinleştirme yaparsanız lisans dijital oluyor- benim öyle oldu- mailime bağlanıyor ne zaman format atsam mailimden otomatik etkinleşiyor. gerçi win 10 pro dan 11 yaprım ama lisansım otomatik 11 olmuş olabilir
Ekran görüntüsü 2022-11-29 182923.jpg

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız lisans büyük ihtimal retail değil de oem olacaktır. Retail lisansı oem gibi ucuza satmak biraz zor. Ama etkinleştirme aşamasında sıkıntı çıkarsa yardım ediyorlar.

Hocam Microsoft üzerinden alırsanız şöyle bir artısı var PC'den kaldırıp başka PC'de kullanabiliyorsun yani aldıktan sonra Full senin oluyor. OEM keyler ise anakarta gömülü oluyor yani anakartı değiştirmediğiniz sürece sizin oluyor Retail bilmiyorum.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız lisans büyük ihtimal Retail değil de OEM olacaktır. Retail lisansı OEM gibi ucuza satmak biraz zor. Ama etkinleştirme aşamasında sıkıntı çıkarsa yardım ediyorlar.

Ters söylediniz OEM olan anakarta gömülü olur ve daha pahalı olur.

Ucuz bulduğunuz yerden alın sıkıntı olmaz. Sağlam-ucuz-en güzel-en ucuz lisans isimli siteleri tercih edebilirsiniz. Hepsi hemen hemen aynı zaten. İlk aşamada çok yardımcı oluyorlar. Windowsunuzu ilk defa kurarken etkinleştirme yaparsanız lisans dijital oluyor- benim öyle oldu- mailime bağlanıyor ne zaman format atsam mailimden otomatik etkinleşiyor. Gerçi Windows 10 Pro'dan 11 yaprım ama lisansım otomatik 11 olmuş olabilir
Eki Görüntüle 1588253

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız lisans büyük ihtimal Retail değil de OEM olacaktır. Retail lisansı OEM gibi ucuza satmak biraz zor. Ama etkinleştirme aşamasında sıkıntı çıkarsa yardım ediyorlar.

Ben 40 TL'ye aldım zamanında reail di bir de.

Hocam Microsoft üzerinden alırsanız şöyle bir artısı var PC'den kaldırıp başka PC'de kullanabiliyorsun yani aldıktan sonra Full senin oluyor. OEM keyler ise anakarta gömülü oluyor yani anakartı değiştirmediğiniz sürece sizin oluyor Retail bilmiyorum.

Ters söylediniz OEM olan anakarta gömülü olur ve daha pahalı olur.
Yo doğru söyledim. Oem lisans her zaman ucuz olur. Trendyol-akakçe kontrol edebilirsiniz.

Ben 40 TL'ye aldım zamanında reail di bir de.
Benim aldığım key de retail çıktı ve baya ucuzdu şimdi tam hatırlamıyorum. Ama şu anda hem lisans fiyatları çok yüksek hem de "retail" adı altında oem satılıyor. Ürün adı "retail lisans" açıklama kısmında 1 adet bilgisayarda kullanılır yazıyor. Şaka gibi.

Yo doğru söyledim. OEM lisans her zaman ucuz olur. Trendyol-Akakçe kontrol edebilirsiniz.

Benim aldığım key de Retail çıktı ve bayağı ucuzdu şimdi tam hatırlamıyorum. Ama şu anda hem lisans fiyatları çok yüksek hem de "Retail" adı altında OEM satılıyor. Ürün adı "Retail lisans" açıklama kısmında 1 adet bilgisayarda kullanılır yazıyor. Şaka gibi.

Hocam yanlış yazdınız bu cümlenizdede diyorsunuz OEM daha nadir diye.

Yo doğru söyledim. OEM lisans her zaman ucuz olur. Trendyol-Akakçe kontrol edebilirsiniz.

Benim aldığım key de Retail çıktı ve bayağı ucuzdu şimdi tam hatırlamıyorum. Ama şu anda hem lisans fiyatları çok yüksek hem de "Retail" adı altında OEM satılıyor. Ürün adı "Retail lisans" açıklama kısmında 1 adet bilgisayarda kullanılır yazıyor. Şaka gibi.

Aldığın lisansı etkinleştirince bir yöntem vardı pek hatırlamıyorum CMD kodu ile bu kod la hangi sürüm olduğu gözüküyordu retal vs OEM olarak belli oluyordu.

Hocam yanlış yazdınız bu cümlenizdede diyorsunuz OEM daha nadir diye.
Selamlar, Oem lisans daha nadir demedim, öyle anlaşıldıysa özür dilerim. Genelde satıcılar retail adı altında oem lisans satıyorlar. Retail lisanslar sınırsız bilgisayarda kullanılabildiği için daha pahalı oluyor. Oem anakarta gömüldüğü için daha ucuz oluyor. Online ticaret sitelerine bakarsanız her satıcının oem sattığını görürsünüz. Retail olarak satılanların da açıklama kısmında "sadece tek bilgisayarda kullanılabilir" ibaresi oluyor, bana öyle denk geldi açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı