Windows lisansı yeni anakarta nasıl aktarılır?

Niizy

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler merhaba.
Geçen gün anakartım kendi kendine bozuldu sonra garantiye verdim. Garantide de para iadesi yapacaklarını söylediler. Ben de kabul ettim ve yeni anakart aldım fakat benim orijinal kutulu Windows'u aktifleştirmeye çalıştığımda aktifleşmediğini gördüm. Ne yapabilirim? Eski anakartımda şu an artık benim değil ona ulaşamam zaten bozuk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski anakartınızda ki windows gömülü geldiyse size onu aktarmanın bir yolu yok maalesef. Windows anahtarını CD şeklinde satın aldıysanız eğer aktif edebilirsiniz bunun haricindeki keyler anakarta gömülü geldikleri için tek şansınız var.

Evet kutulu ve USB'li. Vatan Bilgisayar'dan almıştım.
Eski anakartınızda ki windows gömülü geldiyse size onu aktarmanın bir yolu yok maalesef. Windows anahtarını CD şeklinde satın aldıysanız eğer aktif edebilirsiniz bunun haricindeki keyler anakarta gömülü geldikleri için tek şansınız var.
Ya şimdi key diğer anakartta kaldı. Ve şuan anakart Gigabyte'ın elinde

Evet kutulu ve USB'li. Vatan Bilgisayar'dan almıştım.

Ya şimdi key diğer anakartta kaldı. Ve şuan anakart Gigabyte'ın elinde
Eğer sistemi set kasa halinde aldıysanız tek kullanımlık key verirler bu keylerde mevcut anakartınıza format attığınızda geçerli olur. Anakart değiştiyse yeni key almanız lazım.

Eğer sistemi set kasa halinde aldıysanız tek kullanımlık key verirler bu keylerde mevcut anakartınıza format attığınızda geçerli olur. Anakart değiştiyse yeni key almanız lazım.
Windows'u ayrı alıp kendim etkinleştirdim.

Kutulu lisanlar retail lisansdır. Yani bir bilgisayardan kaldırıp diğer bilgisayara aktarılabilir.

Geri
Yukarı