Windows lisansının OEM olduğu nasıl öğrenilir?

rangerqs

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bana slmgr -dli diye bir komut verdiler ve alttaki resimdeki gibi bir pencere açıldı. Eğer Windows lisansısınız OEM ise format atınca kaybolmaz dediler.
Lisans anahtarım OEM mi?

Screenshot_5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten büyük ihtimal o şekilde bakılmıyordur.
Bende o komutu girince böyle bir ekran geliyor da hocam siz sanırım KMS ile etkinleştirmişsiniz yanlış bilmiyorsam. Saçma şeyler söylüyor olabilirim fakat elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Eki Görüntüle 972780

KMS ne demek oluyor hocam.

Yine yanlış biliyor olabilirim sanırım korsan etkinleştirme. Konuya tek yazan ben olduğum için yazdıklarımdan tam emin olamıyorum.

Benim bir laptopum vardı ve lisanssızdı onu korsan etkinleştirme yapmıştım ve o komutu girince aynı sizinki gibi OEM yazıyor internetten baktığım kadarıyla KMS şu demek.

KMS sunucu istemci yapısıyla çalışan ve birden fazla bilgisayarı lisanslamaya yarayan bir sistemdir... Windows server 2008 işletim sistemi için 5, Windows Vista işletim sistemi için 25 istemciye ulaşıldıktan sonra lisanslama işlemi yapılır ve daha sonra lisanslama isteğinde bulunan bilgisayarlar doğrudan lisanslanı.
Yine yanlış biliyor olabilirim sanırım korsan etkinleştirme. Konuya tek yazan ben olduğum için yazdıklarımdan tam emin olamıyorum.

Önceden bilgisayarcıya götürmüştüm ve format atmıştı ama lisans anahtarı gitmemişti.

Hayır hocam korsan değil KMS. Korsan olan KMSpico. KMS açılımı Key Management Service ve Microsoft'un Windows ve Office keylerini barındırdığı server.

Benim bir laptopum vardı ve lisanssızdı onu korsan etkinleştirme yapmıştım ve o komutu girince aynı sizinki gibi OEM yazıyor internetten baktığım kadarıyla KMS şu demek.

KMS sunucu istemci yapısıyla çalışan ve birden fazla bilgisayarı lisanslamaya yarayan bir sistemdir... Windows server 2008 işletim sistemi için 5, Windows Vista işletim sistemi için 25 istemciye ulaşıldıktan sonra lisanslama işlemi yapılır ve daha sonra lisanslama isteğinde bulunan bilgisayarlar doğrudan lisanslanı.

Önceden bilgisayarcıya götürmüştüm ve format atmıştı ama lisans anahtarı gitmemişti.
Şu an kullandığınız laptopun tam model adı ve markasını söyler misiniz?

Geri
Yukarı