Windows logosu ekrana gelmiyor

livarkahil

Hectopat
Evet görseller ile destekleyeceğim, öncelikle sorunu anlatayım.

2 Ay önce kasayı açıp temizlik yaptım ve işlemcinin termal macununu değiştirdim, ardından bilgisayarı açtığımda hata verip F1 to run setup yazısı karşıma çıktı. F1 ile BIOS'a girip F8 Boot menüden sistemin yazılı olduğu HDD'yi seçince bilgisayar açıldı sorunsuz. Ben de uğraşmayıp böyle kullandım fakat artık canımı sıkmaya başladı ve işin ilginç kısmı şu. American Megatrends ekranı tam monitöre sığmıyor, görselde gördüğünüz üzere sağda kalıyor ve ne hatası verdiğini görüp çözemiyorum. Bazen ise F8 ile girip açtığımda ise 2.görselde gördüğünüz gibi dakikalarca o şekilde kalıyor, Windows logosu gelmiyor. Reset atıp tekrar girince normal şekilde açılıyor, şu ekranı ortalayıp hatayı görsem kendim de çözebilirim belki ama dediğim gibi bu şekilde ekran.

Donanım- AMD FX-8350 İşlemci, ASUS M5A97 R2.0 Anakart, HyperX Savage DDR3 1600 MHz 8 GB RAM, Sapphire HD6670 Ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden sistemi her zaman Windows kurulu olan HDD'den başlatmasına ayarlayın. Boot sekmesinde yer alır. Windows'a geçince birde sağlık kontrolü ve kötü sektör taraması yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı