Windows Logosundan Sonra Siyah Ekranda Uzun Bekleme Sorunu

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Dün bilgisayara format attım ve yine Windows 7 Ultimate yükledim. Birkaç oyun yükledim. Fakat bilgisayarı açtığımda "Windows Başlatılıyor" ekranından sonra siyah bir ekran geliyor. Sadece mouse görünüyor ve mouseu hareket ettirebiliyorum. 3-4 dakika bekledikten sonra "Hoş Geldiniz" ekranı geliyor ve bilgisayar hemen açılıyor. Bu siyah ekranın uzun süre beklemesinin sebebi nedir?

Sistemim :

• Anakart : Asus P5W DH Deluxe
  • Ekran Kartı : Asus GTX 750Ti
  • RAM: 8GB DDR2 (4x2GB)
  • İşlemci : Intel Xeon E5450 3.00GHz (2.40GHz)
  • HDD : 500 GB WD
  • PSU : Everest 350W

Bu sistemdeki ekran kartı, RAM'ler ve işlemci çok yeni. HDD'yi de 3-4 ay önce falan aldım. PSU 1 yıllık fakat yeni sistemime yetmediğini düşündüğüm için onu da değiştireceğim birkaç gün içinde. Sizce sorun nerede? Kesinlikle donanımsal bir sorun mudur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kaynaklı bir problem olabilir. HD Tune Pro ile error scan ve health taraması yaptırın ve görsel ekleyin.

Eklemeyi unutmuşum ara ara aldığım mavi ekran ve cızırtı problemleri de var. Bir türlü resmini çekemedim mavi ekranın fakat ne zaman olacağı belli olmuyor. Bazen oyundayken, bazen internette gezerken, bazen film izlerken.. Bilgisayar bir anda donuyor, 2-3 saniye (hoparlörden) cızırtı geliyor ve mavi ekran verip reset atıyor bilgisayar. Az önce de internette gezerken yine aynı cızırtı ve donma yaşandı fakat bu kez mavi ekran bile vermedi. 2-3 dakika bekledim bir şey değişmeyince ben reset attım. Sonra bilgisayar açıldı tarayıcıya girdim bu sefer de bilgisayar sadece dondu. Cızırtı falan gelmedi sadece dondu. Tekrar reset attım şimdi kullanıyorum bir sıkıntı yok. Bu da mı HDD'den kaynaklıdır? Bu arada dediğinizi deniyorum şimdi. Bitince sonuçları atarım.
HDD kaynaklı bir problem olabilir. HD Tune Pro ile error scan ve health taraması yaptırın ve görsel ekleyin.

Tarama bitti.

Hata Taraması :

Screenshot_9.png

Sağlık :

Screenshot_10.png

Yazmayı unutmuşum sorun kendi kendine halloldu. :/

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı