Çözüldü "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi" yazısı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

newodys

Decipat
Selam arkadaşlar. Bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum ama formattan sonra Windows etkinleşecek mi emin değilim. Ayarlar > Etkinleştirme kısmına girince "Windows Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi" diye gösteriyor ama ben hangi Microsoft hesabına bağlı olarak etkinleştirildi bilmiyorum. Formattan sonra sıkıntı çıkar mı? Hangi Microsoft hesabıma bağlı olarak etkinleştirildiğini nasıl anlarım?

Not: Görseli internetten buldum. Sürümüm Windows 10 Home Single Language

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220812-175435_Chrome.jpg
    Screenshot_20220812-175435_Chrome.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 108
Çözüm
Microsoft hesabını girdiğin zaman otomatik aktifleşir lisans. Şu an hangi Microsoft hesabına bağlıysan.
Bilgisayarınız diz üstü mü? Diz üstü bilgisayar ise ilk aldığınızda Windows yüklü gelmiş miydi?

Dizüstü. Kesin olarak hatırlayamasam da büyük ihtimalle gelmişti.
O zaman o lisans Microsoft hesabınıza kaydedildi hocam. Anakarta da gömülüyse, kurulumda size sormadan etkinleştirecektir. Anakarta kayıtlı olmayıp hesaba kayıtlıysa, Microsoft hesabınızla oturum açtığınız zaman Windows etkinleşecektir. Zaten bilgisayar Windows kurulu olarak geldiyse anakarta lisansı gömülüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı