Windows mini güncelleme aracı

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Bu araç ile Windows güncelleme ile neler yapılabiliyorsa aynısını yapabilirsiniz. Harici olarak bağlantıların linklerini alabiliyorsunuz.

Offline modu kullanabilmek için bunu indirip programın bulunduğu klasör içine atmalısınız:
wsusscn2.cab
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=74689

Windows 7, 8, 8.1, 10, 11 destekli.

Standart Windows Update'e bir alternatif:
• Sistem güncelleme hizmetini kullanır
• Güncellemeleri kontrol eder
• Güncellemeleri indirir
•Güncellemeleri yükler
• Kurulu güncellemeleri kaldırır
• İstenmeyen güncellemeleri gizler
• Güncelleme dosyalarına doğrudan bağlantılar alır
• Güncelleme geçmişini görüntüleyin
• Otomatik güncellemeleri ayarlayın
• Windows 7'den Windows 11'e kadar olan işletim sistemlerinde çalışır. (2000, XP, Vista desteği Microsoft tarafından durdurulmuştur, güncellemeleri kontrol etmek için bağlanılamıyor)

İndirme bağlantısı:

Son düzenleme:
Verdiğim araç güncel olanı zaten :) Sol alt köşeye bakarsan görebilirsin indirdiysen.
Bilgisayarıma şu an erişim imkanım olmadığından sonra denemek için hoşuma giden araçları kaydediyordum, bu konu eskide kaldığından ve faydalı olduğunu düşündüğümden güncel olduğunu düşündüğüm sürümün linkini paylaşmak istedim, bu manayla da konuyu yeniden diriltmek istedim aslında:)

Konu 2015 yılında gözüktüğünden eski sanmışım, oysa siz 2020'de güncellemişsiniz, yeni fark ettim:)

Son düzenleme:
Neler yapılıyor bu araç ile? Anlamadım tam olarak.
Windows 7'de nasıl seçerek güncelleme yapıyordun. Win 10'da bunu yapamıyorsun ve isteğe bağlıları da son zamanda getirdiler. O zamanlar yapılmıyordu kafasına göre kuruyordu. Bunları Win 7'de olduğu gibi seçmene olanak sağlıyor. Ek olarka birkaç işlevi falan var.

Bu uygulamayı Windows XP'de kullanmak için yükledim fakat açılmıyor verdiği hata:

Screenshot_1.png

Bu uygulamayı Windows XP'de kullanmak için yükledim fakat açılmıyor verdiği hata:

Eki Görüntüle 1136865
Konudakini indirince o hatayı veriyor ancak Majorgeeks'den indirince çalıştı.

O araç sadece yüklenen güncellemeleri görüntülemeye yardım ediyor.

Konudaki araç güncelleme ve detaylarını da yapıyor.
Anladım. Sağ olun. Peki offline modu ne işe yarıyor?

Geri
Yukarı