Windows NT 5.0/4.0 ISO indirme

INTEL Computer

Hectopat
Yer
Almanya/Berlin
Daha fazla  
Merhaba, ben VMware kullanıyorum ve bu sistem için ISO gerekli. NT hakkında çoğu ISO sahte gibi. Eğer sizde varsa buraya atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google'dan WinWorldPC diye aratırsanız ISO kalıbını indirebileceğiniz winworldpc.com sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Windows NT 5.0 aslında Windows 2000'dir.

Windows NT 4.0:
Windows NT 5.0:

Google'dan WinWorldPC diye aratırsanız ISO kalıbını indirebileceğiniz winworldpc.com sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Windows NT 5.0 aslında Windows 2000'dir.
"WinWorldPC" İndirdiğim iso dosyaları virtualbox'da açılmıyor.

"WinWorldPC" İndirdiğim iso dosyaları virtualbox'da açılmıyor.
Hangi ISO dosyasını indirdiniz peki? Bir de hangi VirtualBox versiyonunu kullanıyorsunuz? Bir de ben deneyeyim, ona göre ne sorun olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Microsoft Windows NT 4.0 Workstation (4.00.1381.1.sp1) ve Oracle VM VirtualBox 6.1.32 r149290 versiyonu ile kurulum yaptım.

VirtualBox önyükleme ayarlarında CD, sabit diskin önünde olduğundan birkaç defa CD'den önyükledi. Daha sonra sanal sistem başlarken F12'ye basıp sabit diskten önyüklemesini sağladım. Sistem başlarken sanırım 1 defa mavi ekran verip sanal makine kendini yeniden başlattı. Tekrar F12'ye basıp sanal bilgisayarı sabit diskten başlattım ve kurulumu tamamladım.

Bu da ekran görüntüsü:
1649671972637.png

Geri
Yukarı