Windows Özelliklerini Aç veya Kapat Sorunu

hgkhgk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar.

Sistemim Windows 8.1 Pro 64 Bit. İnternette başlıkta belirttiğim sorunu uzun bir süre araştırdıktan sonra ne yazık ki bir sonuç elde edemedim. Neredeyse yazan her şeyi denememe rağmen elde var sıfır. Son çarem sizlersiniz eğer bu da olmazsa sistemime format atmak zorunda kalacağım ve bunu yapmak zorunda kalmak gerçekten moralimi bozuyor. Yardımı dokunabilecek herhangi birine şimdiden teşekkürler.

Tabii ki; sorunum kısaca anlatmak gerekirse, "Denetim Masası > Programlar ve Özellikler > Windows Özeliklerini aç veya kapa" adresine gittiğimde şöyle bir ekranla karşılaşıyorum; LİNK. Bu sorunla ilgili olabildiğince araştırma yaptım fakat bir yararı olmadı.

Herhangi bir şey belirmiyor mu ?
Eğer belirmiyor ise birçok sebebi olabilir. İşletim sistemi orjinal olmaya bilir. İşletim sistemi güncel olmayabilir.
İmkanı yok ama Açıp Kapatılacak bir şey bulunmaya bilir.

Açıp kapatılacak herhangi bir şey bulunmasının gerçekten imkanı yok ne yazık ki. Windows 7 de bile sistemin kendi oyunlarını oradan açıp kapatabiliyorduk. Bense Hyper-V özelliğini kapatmaya çalışıyorum ama sanırım formattan başka çarem yok gibi duruyor.

İlk kurulumdan sonra açmadıysanız büyük ihtimal kapalıdır. Ben hiç oynamamıştım orayı ama şimdi baktığım zaman Hyper-V kapalı görünüyor. Büyük ihtimal sizde de kapalı olabilir. Formattan ziyade onarım işlemini kullanabilirsin.

Onarım işlemini en başta denemiştim ve ne yazık ki olumsuz sonuç vermişti. Peki sizde o özellik kapalı ise Vmware'i da kurabiliyor olmanız lazım. Sisteminizde yüklü mü şu an?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı