Windows.old klasörünü sileyim mi kendi silinir mi?

G4rkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Dün 1 TB HDD arızalandığı için onu parçalayıp 1 adet 240 GB SSD aldım ve ona format atıldı. bugun windows10 bir güncelleme yaptı uzun olandan. Ve Yerel diskime baktığımda windows.old adlı klasörü gördüm ve 29 GB alan kaplıyor. Bunu 1-2 adet internet kafeye ve güvendiğim kişilere sorduğumda silmemem gerektiğini söylediler. Kendi kendine silinir mi dedim hayır dediler. Mavi ekran vs verebileceğini söylediler. İnternetten baktığımda ise herkes silinmesinin yararlı olacağını söylüyor. Malum 240 GB SSD 30 gb alan açsam gerçekten işime yarar. Recep Baltaş abim nasıl silineceğini göstermiş hatta fakat korkuttular diyim silme konusunda.

Peki siz ne diyorsunuz bunu silmemem mi gerek yoksa gönül rahatlığıyla silebilir miyim? Yoksa kendi kendine 15-20 gün içinde silinecek mi?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 329
Arama kısmına "Disk temizleme" yazıp gelen programı yönetici olarak çalıştırın, sonra açılan pencerede her şeye tik atıp "Temizle" diyin, hem gereksiz dosyalar gidecektir hem de "Windows.old" klasörü gidecektir. Windows.old klasörü eski Windows sürümüne ait olan yedek dosyalardır zaten bir hafta falan sonra kendiliğinden silinecektir ama siz bilirsiniz. Ayrıca eski sürüme geri dönmek için de kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı