Windows onarımda takılı kalıyor

Mr0Wido

Decapat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 2-3 ay öncesinde Insider ile Windows 11'e geçtim. Ve tabii ki bozuldu, bilgisayarı hiçbir şekilde açamıyordum. Otomatik onarımda takılı kalıyordu. Elimde başka Windows işletim sistemi yoktu. Elimde Linux vardı. Ben de direkt ISO dosyasının içindekilerini USB belleğe kopyalayarak tekrar Windows 10 kurdum. Sonrasında tekrar ISO indirerek Windows üzerinde USB'ye yazdırdım elimde bulunsun diye. Ben çok sık PC'yi kapatmam 2 hafta sonunda bir ara kapattım ve açılmadı mavi ekrana düşüp otomatik onarımda takıldı, 1-2 saat boyunca kapat aç yaptım ve açıldı. Birkaç tarama yapıp yeniden başlattığımda sıkıntı yoktu. Başka zaman PC'yi kapattığım da yine aynı hatayı aldım, sadece kapatınca soorun oluyordu, çalışırken veya yeniden başlatma da hiçbir sıkıntı çıkmıyordu. Tekrar açmayı başarınca zaten, Windows 11 güncelleştirmesi gelmişti ben de sorunun Windows 11 ile çözülceğini düşünmüştüm fakat öyle olmadı. Tekrardan ISO değiştirmeyi deneyeceğim fakat çözemediği bir şey var. Diskim mi bozuk? Diskim bozuk olsa kullanırken niye hiç sıkıntı çıkmıyor sadece PC'yi kapatınca sıkıntı oluyor. Sorun Windows ise değiştirmeme rağmen niye çözülmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Windows'u temiz kurulum yapıp deneyin kapatınca açılmasında sorun oluyor mu diye.

Temiz kurulumu daha önce denedim ama bu sefer farklı ISO ile tekrar deneyeceğim. Teşekkürler.
Tekrar kurulum yaptığımda yine aynı şeyleri yaşadım. HD Tune ile diskimi taradığımda yaklaşık 5 saattir tarıyor hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Acaba sorun, Windows'u kurduğum USB ile mi alakalı?

Temiz kurulumu daha önce denedim ama bu sefer farklı ISO ile tekrar deneyeceğim. Teşekkürler.
Tekrar kurulum yaptığımda yine aynı şeyleri yaşadım. HD Tune ile diskimi taradığımda yaklaşık 5 saattir tarıyor hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Acaba sorun, Windows'u kurduğum USB ile mi alakalı?

USB'ye yeni - farklı bir ISO yazdırmayı deneyin. Kurduğunuz ISO görüntüsü ile alakalı olabilir. Eğer yine aynı hatayı alırsanız USB'yi değiştirip denersiniz.

Geri
Yukarı