Windows otomatik ekran kartı sürücüsünü yüklüyor

Furkan Görür

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Borsa
Selamlar, şu an da Windows 10 Lite versiyonu kullanıyorum. Laptop kullanıyorum ve AMD ekran kartı yandığı veya bozulduğu için Intel ile kullanmak zorunda kalıyorum. Windows 11 yüklediğimde mavi ekran hatası veriyor. Sebebi ise Windows 11 yükleyip işletim sistemini açarsam 5-10 dakika sonra AMD ekran kartının sürücüsünü otomatik olarak yüklemesi. Bu ekran kartı sürücüsünü otomatik yükleyince mavi ekran veriyor ve tek çözümü format atmak.

Windows 11 de bu otomatik ekran kartı yükleme şeyini nasıl kapatabilirim? Bilgisayar açılınca 5-10 dakika arasında bir zamanım oluyor sonra aniden mavi ekran hatası veriyor.
Windows 10 sürümlerinde de bu mevcut fakat Windows 10 Lite versiyonunda sıkıntı yok çünkü driverleri sistem yüklemiyor, ben yüklüyorum.

• Windows 11 kurulumunu gerçekleştir
  • İnternat bağlantısını kes
  • Windows güncelleştirmelerini kapat
Bu adımlar sorununa çözüm olabilir.

DDU indirip şu seçeneği işaretleyin. Ekran kartı driverını silin ve kendiniz kurun.

Dosya Ekleri

• downloadfile.png
    downloadfile.png
    99,4 KB · Görüntüleme: 312
  1. Win+R/Çalıştır/gpedit.msc/Yerel Grup İlkesi Düzenleyici/Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Windows Update/Windows Update tarafından sunulan güncellemeleri yönetin/Windows Güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etmeyi etkin olarak işaretleyin.
  2. Bu bilgisayar/Özellikler/Gelişmiş sistem ayarları/Donanım/Aygıt Yükleme Ayarları/Hayır(cihazınız beklenmediği gibi çalışmayabilir)/Değişikleri Kaydet.
  3. Display Driver Uninstaller indirip bilgisayarı güvenli modda açın. Sürücüyü tamamen kaldırın.
PC'niz internete bağlı olsa bile Windows Update sürücü indirmeyecektir.

Selamlar, şu an da Windows 10 Lite versiyonu kullanıyorum. Laptop kullanıyorum ve AMD ekran kartı yandığı veya bozulduğu için Intel ile kullanmak zorunda kalıyorum. Windows 11 yüklediğimde mavi ekran hatası veriyor. Sebebi ise Windows 11 yükleyip işletim sistemini açarsam 5-10 dakika sonra AMD ekran kartının sürücüsünü otomatik olarak yüklemesi. Bu ekran kartı sürücüsünü otomatik yükleyince mavi ekran veriyor ve tek çözümü format atmak.

Windows 11 de bu otomatik ekran kartı yükleme şeyini nasıl kapatabilirim? Bilgisayar açılınca 5-10 dakika arasında bir zamanım oluyor sonra aniden mavi ekran hatası veriyor.
Windows 10 sürümlerinde de bu mevcut fakat Windows 10 Lite versiyonunda sıkıntı yok çünkü driverleri sistem yüklemiyor, ben yüklüyorum.
Güncellemeleri durdurun. İnternete show or hide updates yazın. İlk çıkan yerden aracı indirin. Açıp içinden hide diyin. Sonra güncellemeyi seçin. Artık o güncellemeyi göremeyeceksiniz.

Windows'u kurarken Windows 10 veya Windows 11 internet açıkken kurulursa hemen driver güncelliyor ama internet kablosu veya bağlantısı olmadan işletim sistemi kurulursa böyle sorunlar olmuyor daha önceden indirdiğimiz kendi sistemimize ait sürücülerimizi rahatlıkla kurabiliyoruz.

Windows'u kurarken Windows 10 veya Windows 11 internet açıkken kurulursa hemen driver güncelliyor ama internet kablosu veya bağlantısı olmadan işletim sistemi kurulursa böyle sorunlar olmuyor daha önceden indirdiğimiz kendi sistemimize ait sürücülerimizi rahatlıkla kurabiliyoruz.
kurarken internet kablosunu çıkarıyorum fakat açtıktan sonra takınca 5 dakika sonra mavi ekran veriyor

Kurarken internet kablosunu çıkarıyorum fakat açtıktan sonra takınca 5 dakika sonra mavi ekran veriyor.

İnternet kablosunu takmadan daha önce sisteminize ait olan driverleri kurduktan sonra internet kablosunu takın zira driverler yüklenmeden internet kablosu takılınca yeniden Windows Update'den güncellemeyi driverleri kurmaya çalışır, ayrıca ben internet kablosunun bağlanmasıyla mavi ekran oluşacağını sanmıyorum, eğer ki kabloda bir sorun olmuşsa o başka.

Bende İntelde benzer sorunu yaşıyordum eski sürüm stabil çalışıyor ama Windows sürekli güncelliyordu.
Bu rehberdeki gibi Windowsun driver güncellemesini kapattım normal güncellemeler hala geliyor ama otomatik olarak driverları güncelleniyor Windows artık.

Bende İntelde benzer sorunu yaşıyordum eski sürüm stabil çalışıyor ama Windows sürekli güncelliyordu.
Bu rehberdeki gibi Windowsun driver güncellemesini kapattım normal güncellemeler hala geliyor ama otomatik olarak driverları güncelleniyor Windows artık.

teşekkürler deneyeceğim. Üstteki yorumların çoğunu denemiştim işe yaramamıştı.

Geri
Yukarı