Windows Phone mağaza uygulamaları sorunlu mu?

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamun aleykum. Lumia 640 XL almayı düşünüyorum. Ama mağazada birçok uygulumanın sorunlu olduğu yorumlarını okudum ve bu beni telefondan biraz soğuttu. Lenovo P70'e doğru kaydım biraz bu yüzden. Windows Phone kullanan üyelerden bu mağaza/uygulama sıkıntısının doğruluğunu öğrenmek isterim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Lumia 640 xl 1 hafta önce aldım. Sorun olarak mesela facebook bildirimlerden herhangi birini açınca gelmiyor kendin o gönderiye ulaşmaya çalışıyorsun kişiye giderek. İnstagram Beta onda da bir kişiyi aradığında bazen sorun yapıyor . Ben oyun oynamadığımdan oyunlar tarafını hiç bilmiyorum. P70 düşündüğüne göre şarj konusunda bir bilgilendirme yapayım %10 şarj varken pil tasarrufu açıkken 30 dk wifi üzerinden youtube düşük ışıkta video izledim + 30 dk aynı yüksek ışıkta video izledim . Yani şarj konusunda 1 saat wifi üzerinden %10 şarj video izleme imkanı sundu. Not:Konum servisi vb. diğer özellikler kapalı.

Facebook uygulaması cidden sıkıntılı ama diğer uygulamalarda bir uygulamada sıkıntı görmüyorum. Instagram için 6tag uygulaması var tam özellikli, resmi uygulama kendimi bildim bileli BETA. Kısacası her uygulamanın ya resmi ya da resmi olmayan versiyonu var mağazada. Resmi olmayanlar daha güzel ayrı konu. :D Zaten Windows 10 Mobile ile birlikte Android mağazası elimizin altında olacak. :)

@SuleymanASCI şarj süresine biraz hakimdim zaten ama sağolun yine de biraz daha fazla bilgi sahibi oldum. Sanırım size tavsiye edenlerden biri bendim :) Memnun musunuz? İndirdiğiniz uygulamalarda sıkıntı var mı?

@TOLOS hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Ya da bana yardımcı olabilir misiniz? Mesela ben facebook, twitter, tapatalk gibi uygulamalar kullanacağım. Bu gibi uygulamalarda çok fazla sorun var mı?

@TOLOS hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Ya da bana yardımcı olabilir misiniz? Mesela ben facebook, twitter, tapatalk gibi uygulamalar kullanacağım. Bu gibi uygulamalarda çok fazla sorun var mı?
Facebook dediğim gibi biraz sıkıntılı, bildirimleri falan. Twitter ve tapatalk sorunsuz.

Uygulama sorunun modelden modele değişme ihtimali var mı? Twitter çok sorunluymuş diye okudum ama. İnşallah aldığım zaman pişman olmam. Diğer arkadaş da sorumu cevaplarsa başka bir sorum kalmayacak sanırım. Cevabınız için tekrardan teşekkürler bu arada.

Tabi var. Mimari'ye göre değişiyor.(işlemci) Facebook uygulaması hariç diğer sosyal uygulamalar Windows 10 Mobile güncellemesini beklediğinden biraz sıkıntı. Ayrıca mağazada ki tüm uygulamalar Windows Phone 8.1 Update 1'e göre ayarlı. 640 XL'da Windows Phone 8.1 Update 2 var mesela bu bir etken. 1 ay dişini sıkarsın tamamdır. Mis gibi telefon. Hiç beklemek istemiyorsan APK kurabilirsin. Android uygulamalarını yani ama önizleme sürümlerini yüklemen gerek.

Ben pişman değilim gayet işimi görüyor. Ben whatsapp instagram facebook ve facebook messenger yükledim bunlarda kullanımı bana yeterli geliyor. Kendi içinde olan picsart uygulaması nedense tamamen sorunlu açtığım anda kapanıyor effect uygulayamıyorum kendi içindeki olan uygulamanın sorunlu olması kötü. İnternet den youtube video izlerken bazen internet kapanıyor fakat bu kapanma video açarken oluyor 1 kere açtıktan sonra olmuyor. Bu tür bazı sorunlar var en azından benim gördüğüm bunlar sorun değil diyorsan kesinlikle tavsiye ederim ben memnunum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı