Windows PUBG bcdedit ayarları ve düşük gecikme

Dogon

Kilopat
Yer
Muğla
Uzun zamandır çeşitli kombinasyonlar deniyordum. Bcdedit ayarları ve islc (intelligen standby list cleaner) Custom timer resolusion denen bir program ile düşük gecikmede oyun oynadığımı zannediyordum. Bir sürü de bcdedit ayarları yapmıştım alt alta. Ama geçenlerde format attım PC'ye ve herhangi bir ayar yapmadan PUBG'ye girdim. Aman Allah'ım o da ne. İnanılmaz bir FPS ve çok düşük gecikme. Ben bu zamana kadar boşuna mı yapıyormuşum o ayarları? Diye düşündüm. Sonra bu kullandığım islc programını açarak ve kapatarak bir de bcdedit ayarlarını girerek ve girmeyerek birçok gecikme testi yaptım. Gecikme testi yaptığım programda dpclat.exe programı gugulda aratınca çıkıyor. Islc programı olmadan daha düşük gecikme ve daha stabildi. Bir de birkaç bcdedit ayarı eksilterek özellikle "useplatformtick" bu gecikmeyi artırıyormuş. Kısacası çok iyi bir değere ulaştım sizinle paylaşmak istedim. Yani belki sadece benim işlemcim ve anakartımda bu sonuçları verir belki başkasında vermyebilir garantisi yok. Ama bende çok iyi sonuç verdi. İşte liste: Bcdedit /enum sonucu: X2apicpolicy enable, tscsyncpolicy legacy, uselegacyapicmode no, disabledynamictick yes. Bunun dışında herhangi bir timer programı kullanmıyorum.

Geri
Yukarı