Windows sıfırladıktan sonra internet bağlantısında bir sorun olur mu?

Fatih Güven

Decapat
Windows 8 bilgisayarım var. Çok yavaşladı format atmak istiyorum. Ayarlardan atacağım da Fabrika Ayarlarına Sıfırla diğerek. Sorum şu: Eğer Fabrika Ayarlarına sıfırlarsam modemim bilgisayara bağlı da internet bağlantısına bir zararı olur mu? Yani sıfırladıktan sonra internet bağlantısında bir sorun olur mu? (Kablolu ve Wİ-Fİ'de) ve ne kadar sürer sıfırlamak?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet konusunda bir sıkıntı olmaz kendi yüklüyor zaten sürücüyü. Diğer soruna gelecek olursam SSD olursa 20-25 dakika, HDD ise 1 saati bulabilir.

Windows 8 bilgisayarım var. Çok yavaşladı format atmak istiyorum. Ayarlardan atacağım da Fabrika Ayarlarına Sıfırla diğerek. Sorum şu: Eğer Fabrika Ayarlarına sıfırlarsam modemim bilgisayara bağlı da internet bağlantısına bir zararı olur mu? Yani sıfırladıktan sonra internet bağlantısında bir sorun olur mu? (Kablolu ve Wİ-Fİ'de) ve ne kadar sürer sıfırlamak?
Bilgisayarında "recovery" yani yedek kısım mevcutsa oradan format atabilirsin, lisans vs sıkıntın da olmaz. Normal ayarlardan atmayı önermiyorum. Eğer yedek kısmı yoksa ve dosyalarını kaybetmeyi göze alıyorsan temiz kurulum yap. USB boot ettikten sonra diski sil ve yeni bölüm oluştur diyerek 2 parçaya bölebilirsin.

Temiz kurulum = Ayarlardan sıfırlama x 10 + c
kadar işe yarar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı