Windows Sıfırlama Sonrası Performans Düşüklüğü

SorunluPC

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarımın bundan dört gün önce kadar fabrika ayarlarına dönmesini sağladım. Windows 8.1 her şey iyi güzel, şöyle bir sorunum var benim. Windows 10'a tekrar yükselttikten sonra bilgisayarımda bir performans kaybı yaşamaya başladım. Windows 10'u daha önce de kullanıyordum, açılış zamanı 20 saniyenin üzerine çıkmıyordu. Son yükseltmeden sonra 1 dakikayı aşıyor, bir tuhaflık olduğunu düşündüm ve şu programları kurdum;
  • SpyHunter 4
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • Avast
  • CClenar
  • Auslogics DiskDefrag
ve bunların yanı sıra Technopat Sistem Bakım ve Optimizasyonu adlı konuda sıralanan her şeyi uyguladım. Avast 2 adet virüs buldu, temizledi. Malwarebytes ve SpyHunter 4 bir şey çıkartamadı. Dün zamanımı bu işe ayırdım ama hala açılış süresi 1 dakikayı aşıyor, film izlerken görüntü donuyor (seste bir sorun yok), denetim masasına girmek ayrı bir işkence, Açılışta dahi bu takılmaları hissedebiliyorum. Yani sıfırladığıma pişman oldum. Sizce sorun Windows 10 ile mi alakalı? Yoksa farklı bir sorunu var mı? Tarama yapmamı önereceğiniz bir program vs. önerilerinizi esirgemeyin.
Ekran Alıntısı.PNG

Bunlar da yüklü programlarım, kaldırmam gerektiğini düşündüğünüz bir uygulama vs. varsa diye. :) Ekran kartım güncel. Esen kalın. Teşekkürler.

Windows 10 temiz kurulum yapman lazım. Ayrıca o programlar bilinçli kullanılmazsa kayıt defterini bozabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı