Windows sorunları Update'i ile çözülmüş müdür?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Screenshot_20200918-202844_Gallery.jpg

Yaşadığım sorunlar şunlardı;
Windows 10 1909 kullanıyorum. Ara sıra görev çubuğundaki arama bölümü çalışmayabiliyor. Windows posta uygulaması çalışmayabiliyor. Windows mağazasına girilmeyebiliyor, ayrıca bunlar olduğunda internetin bağlı olduğu simge gözükmeyebiliyor. Bunların normal kullanıma etkisi yok, fakat Windows'un kendi hizmetleri bir nevi devre dışı olmuş gibi gözüküyor.Sfc/scannow yapmıştım, hatalı dosya bulup onarmıştı. Tekrar aynı problemleri gördüm. Sorduğum kişiler, format veya onarma ile ya da Windows Update üzerinden gelecek Update ile çözülebilir demişlerdi. Altta fotoğraf ile belirttiğim Update'i yaptım. Yeniden başlattım daha gözlemlemedim sorunu. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200918-202844_Gallery.jpg
    Screenshot_20200918-202844_Gallery.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 21
Fix denebilir mi bilmiyorum. Bazı kütüphaneler ve sanıyorum Defender için güncelleme görüyorum. Ama sistemdeki o tarz sorunlar da güncellemelerle gideriliyor genelde.

Fix denebilir mi bilmiyorum. Bazı kütüphaneler ve sanıyorum Defender için güncelleme görüyorum. Ama sistemdeki o tarz sorunlar da güncellemelerle gideriliyor genelde.

Hocam kütüphane dediğiniz hangisi acaba? Netframeworktan mı bahsediyorsunuz?
Toplu güncelleştirme yazan yer ne peki? Bu mu fix oluyor acaba?

Hocam kütüphane dediğiniz hangisi acaba? NET Framework'ten mı bahsediyorsunuz?
Evet. Microsoft'un sırf bu sorunlar yüzünden güncelleme yayınlayacağını düşünmüyorum. Çünkü aynı sürümdeki herkes yaşamıyor o sorunları ama güncellemeyle çözülüyor gidiyor.

Evet. Microsoft'un sırf bu sorunlar yüzünden güncelleme yayınlayacağını düşünmüyorum. Çünkü aynı sürümdeki herkes yaşamıyor o sorunları ama güncellemeyle çözülüyor gidiyor.

Peki bu güncellemlerden sonra yeniden başlatmam çözmüş olabilir mi bu sıkıntıyı? Çünkü neredeyse bu zamana kadar yaptığım tüm Windows updatlerinde yeniden başlatmadım diye hatırlıyorum. Şu fotoğrafıda buraya bırakayım. Yanlış yaptığımı çok geç fark ettim gerçekten.
Yani sizce çözülmüş müdür?
@Bora Dere

20200918_220237.jpg

Son düzenleme:
Dediğim gibi, siz göreceksiniz. Buradan ben bir şey diyemem ki.

Anladım. İlk attığınız yorumda, çözme ihtimali yüksek dedinizya o yüzden sorayım dedim hocam. Belki de dediğim gibi bu güncelleştirmelerden sonra yeniden başlatmam çok daha iyi olmuştur umarım. Bu sorun yüzünden 2004 sürümünü NTFS şeklinde dün USB'ye yazdırdım. İnşallah gerek kalmaz. Güncelleştirme dışında PowerShell ile yazılacak birkaç komutta var. Bakacağım onlarda. Teşekkürler.

Geri
Yukarı