Windows Store uygulaması açılmıyor

Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Ufaktan da teknik destek :D
Bilgisayarıma çok eski bir program yüklemesi yaptım fakat donanımsal bir hata meydana geldi, mavi ekran verip Windows güvenli şekilde başlatılamadığı için dosyalarımı yedekleyerek Windows'u sıfırladım. Sıfırladıktan sonra Microsoft Store uygulaması hiçbir şekilde açılmamaya başladı. Aramalar kısmında gözükmesine rağmen uygulamalar kısmında da gözükmemektedir. Deneme amacıyla farklı bir Windows kullanıcısı kurup açmayı denediğimde ise sorunsuz şekilde açıldı fakat asıl kullanıcı üzerinden açmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermiyor uygulama. Google üzerinden uygulamada başlat dediğimde ise altta ilk paylaştığım MS - Windows - Store bağlantısını açmak için uygulama ihtiyacınız var diyor. Bilgisayara temiz kurulum yapmadan bunu düzeltmemin bir yolu varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Screenshot_10.png

Screenshot_2.png

Adsız.png

Windows'un ve Microsoft'un yaptığı hiçbirşeye güvenme Windows 10 Pro aldım.Windows'un ve Microsoft'un kendi uygulamalarının hiçbiri açılmıyor.

PowerShell ile

"& {$Manifest = (GET-AppxPackage Microsoft. WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml'; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

CMD ile aşağıdaki komutu

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft. WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml'; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

PowerShell ile.

"& {$Manifest = (GET-appxpackage Microsoft. Windowsstore).Installlocation + '\AppxManifest.xml'; add-appxpackage -disabledevelopmentmode -register $manifest}"

CMD ile aşağıdaki komutu.

PowerShell -executionpolicy unrestricted -command "& {$manifest = (GET-appxpackage Microsoft. Windowsstore).Installlocation + '\AppxManifest.xml'; add-appxpackage -disabledevelopmentmode -register $manifest}"

Bunları da denedim fakat hiçbirine cevap vermedi Store ekstradan başka uygulamalar ve programlarda da Crash yemeye başladığım için temiz kurulum yaptım sorun ortadan kalktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı