Windows sürümünü 20H2 yapmak

MustafaCoskun25

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayarım sürekli mavi ekran verdi bende minidump dosyasını paylaştım ve bana Windows sürümün eski dediler. 20H2 en güncel sürümmüş. Bende ISO dosyasını indirdim ve Rufus ile USB belleğine BIOS olarak aktardım. Ama korkuyorum çünkü son sürüm acaba BIOS ile uyumlu mudur? Bir de şimdiki kullandığım Windows Key'ini yeni kuracağım sürümde kullanabiliyor muyum?

Sistem özellikleri;
Intel H55 (anakart)
i5 650 (işlemci)
4 GB RAM.
AMD R7 240 2 GB (ekran kartı)
300 GB HDD depolama.
SSD yok.
300W PSU.

Merak edenler için minidump dosyam;
121620-32781-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS ile windows sürümü arasında bi ilişki olduğunu nereden çıkardınız? Key anakarta gömülüdür ve hangi dağıtımı kullanıyorsanız onun bütün sürümleri için geçerlidir. Rahatlıkla format atabilirsiniz.

BİOS ile windows sürümü arasında bi ilişki olduğunu nereden çıkardınız? Key anakarta gömülüdür ve hangi dağıtımı kullanıyorsanız onun bütün sürümleri için geçerlidir. Rahatlıkla format atabilirsiniz.
@Vâreste Feylesof Benimkinde gömülü değil diye biliyorum. O yüzden sordum ki garanti olsun. Bide usb hazır şuan yeniden başlatırken DEL tuşuna sürekli basıp BİOS menüsünden USB yi seçiceğim değilmi?

Son düzenleme:
@Vâreste Feylesof Evet hallettim. Şuanda sürümüm 20H2 ve bilgisayar cidden hızlandı. Sadece şaşırdığım tek birşey oldu ekran kartımın sürücüsü silinmemişti. Ama C de AMD adlı dosya yoktu. Bende hiç ellemedim. Nedenini biliyorsanız yardımcı olurmusunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı