Windows teması oyun performansını etkiler mi?

İşletim sistemi
Windows 7

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Masaüstü arkaplanını düz renk siyah yapmak, Windows temasını 98 yapmak, oyuna girmeden önce antivirüs programını kapatmak gibi şeyler oyun performansına gerçekten etki ediyor mu?

Masaüstü arkaplanını düz renk siyah yapmak, Windows temasını 98 yapmak, oyuna girmeden önce antivirüs programını kapatmak gibi şeyler oyun performansına gerçekten etki ediyor mu?
Çok az eder, eğer bayağı iyi bir bilgisayarınız varsa ama bilgisayarınız zar zor yetiyorsa oyuna belki biraz arttırabilir FPS'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim 1-2 FPS için közlerini kanatmaya değer mi bilmiyorum. Özellikle işlemci bazlı bir oyun oynuyorsan hiç boşuna deneme. Sadece bilgisayarı hızlandırıyor yani bir yere tıklayınca 10 saat beklemiyorsun. O da aşırı bir hızlanma değil.

FPS artışı yaptığı falan yok, sadece Windows hızını arttırıyor, onun için de gözünü kanatmaya değmez. Zaten bana göre hiçbir FPS arttırma videosu işe yaramıyor. Hatta bazıları FPS bile düşürmüştü bende. FPS arttırmanın tek yolu iyi bir bilgisayar.

FPS artışı yaptığı falan yok, sadece Windows hızını arttırıyor, onun için de gözünü kanatmaya değmez. Zaten bana göre hiçbir FPS arttırma videosu işe yaramıyor. Hatta bazıları FPS bile düşürmüştü bende. FPS arttırmanın tek yolu iyi bir bilgisayar.

İyi bilgisayar bir de Windows 10 ve sürücülerin tamamen güncel olması veya olmaması bile etkiliyor oyunu. Güncel olması daha iyi.

Daha önce denediğimden biliyorum emin ol etkilemeyecek, etkilese de sen bile fark edemeyeceksin. O kadar düşük bir etkiden söz ediyoruz.

Etkiler. Özellikle de o resim geçişli temalar var ya onlar gerçekten kötü sistemlerde ciddi performans düşüklükleri yaşatıyor. Ama sıradan Windows temasını kullanıyorsanız sorun olmaz.

Win7 kullanıyormuşşun gördügüm kadarıyla, sürücü desteğini çektiler, sürücüler 1 yıldır güncellenmiyor, buda bayağı etkiler performansı.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 98 temasına geçince ve AV'ı kapatınca oyun daha akıcı hale geldi. 50 FPS'ten 60 FPS'e çıktı.

Oyuna girmeden önce 98 temasına alıp, oyundan çıkınca normal temaya geçmek en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı