Windows üzerinden USB Boot kapatılabilir mi?

Yigit75

Kilopat
Yer
Ümraniye
Merhaba arkadaşlar. BIOS'a girmeden Windows üzerinden USB Boot seçeneğini kapatabilir miyiz? Wmic komutunun bu tarz seçenekleri var, biraz araştırdım ama pek anlayamadım. Notebook modeli HP 840 G7.

Lenovo'nun kendi aracı var, onunla yapılabiliyor. İmkansız deme. :)
O da UEFI'ye etki ediyordur. Yani her türlü, BIOS ayarı değiştiriliyor.

Üreticinin kendi sunduğu yazılım hariç, bu tarz müdahaleleri yapan 3. parti yazılımların riskli olabileceğini de göz önünde bulundurun.

Bu arada, ne için Windows üzerinden yapmak istiyorsunuz? BIOS'a girmekten üşendiğiniz için mi? :D

O da UEFI'ye etki ediyordur. Yani her türlü, BIOS ayarı değiştiriliyor.

Üreticinin kendi sunduğu yazılım hariç, bu tarz müdahaleleri yapan 3. parti yazılımların riskli olabileceğini de göz önünde bulundurun.

Bu arada, ne için Windows üzerinden yapmak istiyorsunuz? BIOS'a girmekten üşendiğiniz için mi? :D

Yok, 600'e yakın notebook var kullanıcılarda. USB Boot seçeneğinin kapatılması kararını aldık, yöntem arıyoruz. Dell notebooklarda BIOS şifre koyulunca Boot ederken bile şifre istiyor fakat HP de bu tam tersi, sadece BIOS'a girişte istiyor, Boot ederken istemiyor.
Evet arkadaşlar problemi çözdüm. HP BCU uygulaması ile 600 notebook a komut göndererek Windows üzerinden USB Boot seçeneğini kapattım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı