Çözüldü Windows Update eski ekran kartı driverlarını kuruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

grayiron

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
vega3 radeon 530
İşlemci
ryzen 3 3200u
Laptopumda Ryzen 3 3200U işlemci var ve bu işlemcinin dahili olarak Vega3 ekran kartı var ve harici olarak da Radeon 530 ekran kartım var ben AMD'nin kendi sitesinden son sürüm driverları kurmama rağmen Windows Update eski driverları yüklüyor. Windows Update'i kapatınca da güncel olmayan bir sistem kullanmak istemiyorum. Bunun bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (55).png
    Ekran Görüntüsü (55).png
    668,7 KB · Görüntüleme: 124
Çözüm
Laptopumda Ryzen 3 3200U işlemci var ve bu işlemcinin dahili olarak Vega3 ekran kartı var ve harici olarak da Radeon 530 ekran kartım var ben AMD'nin kendi sitesinden son sürüm driverları kurmama rağmen Windows Update eski driverları yüklüyor. Windows Update'i kapatınca da güncel olmayan bir sistem kullanmak istemiyorum. Bunun bir çözümü var mı?
Önce update i durdurup driveri güncelleyin. Sonra internetten hide or Show updates tool'u indirin. Ekran kartının driverinin eski sürüm güncellemesini hide a basarak saklayın. Sonra update i açıp güncellemeleri kontrol edin. Düzelecektir.
Önce update i durdurup driveri güncelleyin. Sonra internetten hide or Show updates tool'u indirin. Ekran kartının driverinin eski sürüm güncellemesini hide a basarak saklayın. Sonra update i açıp güncellemeleri kontrol edin. Düzelecektir.

Çözüm
Harikasın! Çok teşekkür ederim.

Önce Update'i durdurup driveri güncelleyin. Sonra internetten hide or show updates Tool'u indirin. Ekran kartının driverinin eski sürüm güncellemesini hide a basarak saklayın. Sonra Update'i açıp güncellemeleri kontrol edin. Düzelecektir.

Hocam harikasınız bu sorun yüzünden kafayı yemek üzereydim çok teşekkür ederim <3

Hocam harikasınız bu sorun yüzünden kafayı yemek üzereydim çok teşekkür ederim <3

Otomatik güncellemeyi kapatınca çözülmüyor muydu?

Önce Update'i durdurup driveri güncelleyin. Sonra internetten hide or Show updates Tool'u indirin. Ekran kartının driverinin eski sürüm güncellemesini hide a basarak saklayın. Sonra Update'i açıp güncellemeleri kontrol edin.

1680025377513.png

1680025418602.png

Güncelleştirmeyi 1 hafta duraklata bastım sonra yeni driveri AMD Support üzerinden kurdum ve programı indirdim karşıma 2 şey çıktı ikisie de tıkladığımda hiçbir şey olmuyor ve bunlar çıkıyor bunun nedeni nedir?

Son düzenleme:
Otomatik güncellemeyi kapatınca çözülmüyor muydu?

Eki Görüntüle 1718201

Eki Görüntüle 1718205

Güncelleştirmeyi 1 hafta duraklata bastım sonra yeni driveri AMD Support üzerinden kurdum ve programı indirdim karşıma 2 şey çıktı ikisie de tıkladığımda hiçbir şey olmuyor ve bunlar çıkıyor bunun nedeni nedir?
Güncelleme geldiğinde durdurup aracı çalıştırmanız lazım.

anladım teşekkür ederim

Hocam bir şey daha soracağım güncellemeler otomatik yükleniyor galiba ben de onu kapatmam mı gerekiyor bunun icin? Hizmetler kısmından devre dışı yaptığımda sorun cıkartiyor

Son düzenleme:
Güncellemeleri durdur seçeneği Update içinde var zaten. Hizmetleri boş yere kuracalamayın.

Hocam anladim fakat benim sorunum zaten haberim olmadan güncelleme geliyor ve otomatik olarak eski sürücüye güncelliyor yani ben bir bakıyorum goruntu sürücülerine hiç haberim olmadan AMD bilmem kac ay oncesi sürümüne dönmüş.

Geri
Yukarı