Windows Update güncel sürücüyü silip eskiyi yüklüyor

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Windows 10'da bildiğiniz gibi Update aracılığı ile sürücüleri yüklüyor, güncelliyor fakat benim notebook cihazımda Windows Update eski sürüm driver yüklüyor. Yani Intel grafik sürücüsünün son sürümünü ben Intel'in sitesinden indirip yükledim ama Windows Update kendisi otomatik olarak 2016 yılında çıkmış sürücüyü kendisi yüklüyor.
Ben eskiyi silip yenisini kuruyorum, Windows Update yine kendisi eski sürümü yüklüyor.
Bu Windows Update'in sürücüleri yüklememesini nasıl sağlayabilirim? Tüm güncellemeleri alsın fakat sürücülere dokunmasın istiyorum.

Windows güncelleştirmeleri üzerinden güncelliyorsa, Burada ki sorun gidericiyi indir. Daha sonra güncellemeyi kaldırıp, buradan istediğin güncellemeyi gizlediğinde bir daha o güncellemeyi indirmez.
Bu dediğinizi zaten yaptım. Ama olmuyor. Update kısmında sürücü gözükmüyor bunu yaptıktan sonra fakat yine arka planda bir yerde bu sürücüyü indirip otomatik yüklüyor. Bir bakmışım ekran yanıp sönüyor kendine geldiğinde bir bakıyorum sürücü 2016 olmuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı