Windows Update'i Bozuk Windows 8.1'den Windows 10'a geçiş?

Mikael

Kilopat
Yer
Zürich/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar

Sistemimde 8.1 Single Language yüklü, MSI GE 70 2OE kullanıcısıyım. Ne kadar format etsem de bir süre sonra Windows Update'im bozuluyor, çözümünü bulamıyorum.
Şu an yine bozuk, denemediğim fix, yapmadığım halt kalmadı, gerçekten.
Windows 10'a rezervemi haftalar önce yaptım, ancak Windows Update sorunlu olduğu için son 8.11 Update'lerini yükleyemedi ve bu yüzden Windows 10 da inmiyor hiçbir şekilde.

Ancak Media Creation Tool ile yükseltme şansım var. Bu şekilde Windows 10 Home Single LAnguage'ye yükseltsem bir sıkıntı olur mu?

Teşekkürler

Verdiğiniz link için teşekkürler, aralarından en çok güvendiğim ve kendimi rahat hissettiğim ilk mesajda da yazdığım gibi, Media Creation Tool ile yükseltmek.
Ancak benim sorum farklıydı, şu an sistemimde windows update sorunsalı olduğu için yükseltme yapınca da sorun yaşar mıyım? Yoksa yükseltme yapınca Windows dahil Windows'un bütün bileşenleri de tamamen güncelleniyor ve hatalı sistem dosyaları düzeltiliyor mu?

@UfukKaynarr ilk mesajda belirtmiştim, yapabileceğim her şeyi yaptım, bu ve windowsun içindeki sorun giderme aracı dahil. Ancak ne yaparsam yapayım düzelmiyor sorun. Zaten konuyu açmamın sebebi de bu.

O zaman bilgisayarcıya getirmelisiniz, OEM bilgisayar kullanıyosanız Bios zarar görmüş olabilir. Bios'a gömülü olur genelde Windows verileri. Bi kontrol ettirin.

O zaman bilgisayarcıya getirmelisiniz, OEM bilgisayar kullanıyosanız Bios zarar görmüş olabilir. Bios'a gömülü olur genelde Windows verileri. Bi kontrol ettirin.

Sanırım siz yanlış anladınız ya da ben anlatamadıysam kusuruma bakmayın, Bios'da bir zarar yok, sadece Windows 8.1 içindeki yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum.

Bugün kuzenimin laptobunda Media Creation Tool ile Windows 10'a başarıyla yükselttim ve her şey gayet güzel görünüyor. Sanırım kendi laptobumda da aynı şekilde yükselteceğim, sonucu yazarım.

Temiz kurulum yaptıysanız sanmıyorum. UEFI format atma rehberine bakıp temiz bir kurulum yapın. Olmaz ise bilgisayarcıdan destek alın.

Media Creation Tool ile yükseltme seçtim, güncelleştirmeleri denetleme kısmında sonsuz bir döngüye girdi. Kapatıp indirdiği klasörden setup ile yükseltme yaptım, hem windows update düzeldi hem de Windows 10 şahane.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı