Windows Update'nin zorla AMD ekran kartı driveri yüklemesi

128322

Kilopat
Ekran kartı
RX 570
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 2600x
Merhabalar, son birkaç gündür fark ettiğim bir sorun var. Windows Update bana zorla AMD ekran kartı driverini yükletiyor. Yüklediği sürücü daha minimal bir sürücü ve çoğu özelliği eksik. Kendim web sitesinden son sürümü indirip kurmama rağmen böyle yapması can sıkıcı işim gereği sürekli ekran kartı değişiyorum günlük kullanımdaki ekran kartını geri her taktığımda bu driveri yüklemek istiyor bunu çözebilir miyiz her seferinde DDU ile silip baştan kurmaktan bıktım. Ayrıca benden başka yaşayan var mı bu sorunu daha önce bir konu açılmış ama eski bir konu diye buraya yazıyorum.

1642856526011.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

driver.png

Arkadaşlar tam olarak istediğim bu değildi genel görüntü almak için yüklüyor ancak Radeon Center yüklemiyordu bu güncelleme direkt olarak Radeon Center yüklüyor ve sürümünü düşürüyor bundan önce isteğe bağlı güncellemeler arasındaydı oradan ayrıldı ve otomatik olarak yüklemeye başladı dediklerinizi yaparsam başka bir kart taktığımda driverini yükleyemez. Belki tam anlatamadım ilk yazıda ama bu güncellemeyi zorla yükletiyor basit sürücü yüklemesi yapmasını istiyorum AMD kart kullanıp Radeon Center yüklüyken bu güncelleme gelmiş olan bir arkadaş varsa anlar beni zaten ben bu güncellemeyi kapatmak istiyorum sadece.
Arkadaşlar tam olarak istediğim bu değildi genel görüntü almak için yüklüyor ancak Radeon Center yüklemiyordu bu güncelleme direkt olarak Radeon Center yüklüyor ve sürümünü düşürüyor bundan önce isteğe bağlı güncellemeler arasındaydı oradan ayrıldı ve otomatik olarak yüklemeye başladı dediklerinizi yaparsam başka bir kart taktığımda driverini yükleyemez. Belki tam anlatamadım ilk yazıda ama bu güncellemeyi zorla yükletiyor basit sürücü yüklemesi yapmasını istiyorum AMD kart kullanıp Radeon Center yüklüyken bu güncelleme gelmiş olan bir arkadaş varsa anlar beni zaten ben bu güncellemeyi kapatmak istiyorum sadece.

Bu şu an kullandığım sürüm 21.10.2

1642857528232.png

Ancak bu Windows Update ile gelen sürüm.

RadeonSoftware_XrD6tJ1AS1.png

Görüldüğü gibi minimal bir sürüm yüklüyor ve özellikleri siliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı