Windows vs Linux

Linux'ta bir hata olunca acaba nereye soruyorsun? Örnek "xyz123" hatası çözümü nedir diye? Hiçbir yere soramazsın. O yüzden Linux iyi değil.
Stack Overflow, Ubuntu Forums, LinuxQuestions ve Linux.org başta olmak üzere onlarca ve hatta belki yüzlerce siteye sorabilirsin. Çoğu dağıtımın da kendi forumları var. Google´a dağıtımın adını ve bir boşluk bırakarak forum yazarak ulaşabilirsin. Örneğin; Debian Forum, Linux Mint Forum gibi. Türkçe forumlar da var.

Ayrıca burası GNU/Linux´a özel değil, genel bir teknoloji forumu olmasına rağmen buradan da soran çok kişi var.

Linux'ta bir hata olunca acaba nereye soruyorsun, örnek "xyz123" hatası çözümü nedir diye? Hiçbir yere soramazsın, o yüzden linux iyi değil.
Şaka ise komik, değilse daha komik. Buradaki GNU/Linux bölümünde mangal yakıp dağıtmıyoruz ya. Mesaj sayısına bak istersen.

Stack Overflow, Ubuntu Forums, LinuxQuestions ve Linux.org başta olmak üzere onlarca ve hatta belki yüzlerce siteye sorabilirsin. Çoğu dağıtımın da kendi forumları var. Google´a dağıtımın adını ve bir boşluk bırakarak forum yazarak ulaşabilirsin. Örneğin; Debian Forum, Linux Mint Forum gibi. Türkçe forumlar da var.

Ayrıca burası GNU/Linux´a özel değil, genel bir teknoloji forumu olmasına rağmen buradan da soran çok kişi var.
Askubuntu ve Ubuntu wiki benim için kutsal kaynak.

Linux kesinlikle. Windows kesinlikle berbat. Oyun dışında bir işe yaradığı yok!
maxresdefault(1).jpg

Linux'ta bir hata olunca acaba nereye soruyorsun, örnek "xyz123" hatası çözümü nedir diye? Hiçbir yere soramazsın, o yüzden Linux iyi değil.
Forumlardan zaten bahsedilmiş. Ben de şunu ekleyeyim, bazen sorunu hangi komutla çözebileceğini bile sana kendisi söylüyor bazı hatalar.

Daha önce bir şirkette çalıştınız mı? Veya bu tarz yazılımlar ile çalıştınız mı? Herhangi bir ajansta?
Firmalar tonla lisans parası ödüyor bu tür yazılımlara. Siz kalkıp da ben Windows değil Linux kullanacağım, Blender ile çalışmalarınızı yapacağım derseniz size kapıyı kapatırlar. Freelance olarak çalışıyorsanız bir şey diyemem ama kurumsal alanda Windows ve macOS liderdir.

Ofis ve çalısma ortamları için yapılmış Linux dağıtımları var. Adamlar süs olsun diye yapmamışlar ve halen de aktif.

Yeni konular

Geri
Yukarı