Windows XP ekrana göruntü gelmiyor

franko1453

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar kasası çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Açılıştaki bi cızırtı hdd den geliyor. Bu cızırtı normal mi? Acaba ram bozuk olabilir mi?
Ya da başka bir şey? Bir seferinde rami ve bios pili çıkardım bir gün sonra takıp tekrar denedim.
CMOS checksum error şeklinde hata verdi bende f1 e basıp devam ettim. Windows xp yükleme ekranına kadar geldi sonra dondu. Bende internette bu hatayı araştırdım bios pilinin bitmesi hatasıymış. Yeni bios pili aldım ama gene ekrana görüntü gelmedi. Hâlâ görüntü yok. Sorun ne sizce? 2. El ddr 400 pc3200 ram aldım taktım o da olmadı. Anakart msi m7103 ver 1. Monitöre giden kabloyu direk anakarta bağladım gene görüntü gelmedi.

Öncelikle verdiğiniz videonun başlıkla alakası yok.

Konuya gelirsek; BIOS pilini çıkartı taktığınız da ekran gelmeyebilir. Bu sorunu ben de yaşıyorum. RAM'lari sürekli çıkarıp takmanız zarar verebilir.

1)BIOS pilini bir daha çıkarın.
2)CMOS Jumper'ini kullanım kılavuzuyla bulun.
3)Gösterilen şekilde Reset durumuna getirin ve belirtilen süresinde bekleyin. Bir daha eski haline getirin.
4)BIOS pilini takın ve bağlantıları kontrol edin.
5)Bilgisayar ilk açıldığında yüksek ihtimalle bilgisayara görüntü gelmeyecektir. Bilgisayarı açtıktan sonra bir 30 saniye kadar bekledikten sonra bilgisayarınızı resetleyin.

Bilgisayarınız açılırsa HD Tune programı ile harddiskinizi bir taratın. Öğrenmenin bir yolu bu sorunu.

İyi sosyalller.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Videoda kasadan başlangıçta bi cızırtı geliyor. Belki problemi bulmaya yardımcı olur diye çektim. Ekranı çekmeye gerek yok zaten hiç tepki yok.
Dediğiniz şekilde yapmaya çalıştım ama bi faydası olmadı. Ayrıca ekrana görüntü gelmemeye başladıktan sonra bios pilini çıkarıp taktım. Ondan önce hiç çıkarmamıştım.

Ayrıca klavyeyi de fareyi de görmüyor. Işıkları yanmıyor. Bir defasında açılmış ama windows yükleme ekranında donmuştu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı