Windows XP için güncel tarayıcı önerileri

aegeanfisk

Hectopat
Daha fazla  
2021'de Windows XP için hala güncel olarak kullanabileceğiniz 2 tane tarayıcı tavsiye edeceğim.

1. Mypal Browser. Hala XP'ye destek verilmekte ve birçok siteyi düzgünce açabilmektedir.

Mypal - Official Website

2. K-Meleon tarayıcı. K-Meleon'da dikkat etmemiz gereken bir unsur var. İndirirken Goanna Engine altyapısına sahip olan versiyonunu indirmemiz gerekiyor.

K-Meleon

Bu tarayıcıları nereden bulduğuma gelirsek, YouTube'dan bir kullanıcının yapmış olduğu videodan buldum. Onun da linkini aşağı bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğim kadarıyla artık Pale Moon'un XP desteği yok ama eski bilgisayarlarda Windows 7 ile birlikte gerçekten kurtarıcı olan bir tarayıcı. Çok eski IBM r40 laptopumda Windows 7 ile en azından siteleri yükleyebiliyor.
Windows 7'de zaten Chrome gibi tarayıcılar da çalışıyor, Windows 7'de böyle bir sorun yok.

Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay öncesinde Palemoon kullanmıştım XP'de.

Windows 7'de zaten Chrome gibi tarayıcılar da çalışıyor, Windows 7'de böyle bir sorun yok.

Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay öncesinde Palemoon kullanmıştım XP'de.
Chrome Windows 7'de çalışıyor ama eski bilgisayarlarda çok kasıyor. Benim IBM Laptopumda Chrome bazen donduruyor bilgisayarı siteleri zaten neredeyse hiç açamıyor kasılmaktan ama Palemoon daha rahat bir şekilde çalışıyor kastetmek istediğim buydu.

XP'de Palemoon konusuna gelirsek de şuan destek yok. Aşağıdaki resimden görebilirsiniz.
Adsız.jpg

Chrome için çözüm yolu var Chrome kısayoluna sağ tık özellikler hedef kısmına boşluk bırakarak --ignore-certificate-errors yaz uygula tamam de bitti denendi.

Geri
Yukarı