Windows XP internete bağlanmıyor

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Merhabalar. Sanal makine ile Windows XP kurup nostalji yapmak istedim ancak Bing'de arama yapabilmesine rağmen sitelere girmiyor. Driverpack Online ile driver kurmayı denedim ancak hiçbir şey olmadan bekletti. Nasıl çözerim? Lütfen video linki atmayın.

XP için uygun sürücü kullanmak gerekebilir hocam.

XP içerisinde gelen kök SSL sertifikaları zaman aşımına uğradığı için ve bazı siteler yine XP tarafından desteklenmeyen HTTPS/2 gibi alt yapılara geçtiği için bazı sitelere erişemiyorsunuz. Gayet normal bir durum.

Ek olarak sanal makine sürücülerini genellikle DRP gibi yazılımlar kuramaz. Sanal makine için kullandığınız ana makine yazılımı size bu konuda "Guest Add-ons" gibi paketler ile yardımcı olur.

XP içerisinde gelen kök SSL sertifikaları zaman aşımına uğradığı için ve bazı siteler yine XP tarafından desteklenmeyen HTTPS/2 gibi alt yapılara geçtiği için bazı sitelere erişemiyorsunuz. Gayet normal bir durum.
Google Chrome üzerinden girmeyi denesem de mi olmaz?
XP için uygun sürücü kullanmak gerekebilir hocam.
Onu nereden bulacağım?

Google Chrome üzerinden girmeyi denesem de mi olmaz?

Onu nereden bulacağım?
Hayır, olmaz. Google Chrome ve tüm tarayıcılar ilgili SSL sertifikalarını işletim sisteminde bulunan "Kök Doğrulama" (Root Authority) sertifikaları ile doğrular. Aksi halde tarayıcı verilen SSL sertifikasının gerçek mi sahte mi olduğunu tespit (teyit) edemez.

Merhabalar. Sanal makine ile Windows XP kurup nostalji yapmak istedim ancak Bing'de arama yapabilmesine rağmen sitelere girmiyor. Driverpack Online ile driver kurmayı denedim ancak hiçbir şey olmadan bekletti. Nasıl çözerim? Lütfen video linki atmayın.

Hocam hangi sanal makineden yapıyorsunuz? Ben VirtualBox'dan yaptığımda bende de aynı sorun olmuştu. VMware uygulamasından yaptığımda girebilmiştim.
Hocam hangi sanal makineden yapıyorsunuz? Ben VirtualBox'dan yaptığımda bende de aynı sorun olmuştu. VMware uygulamasından yaptığımda girebilmiştim.

Ama VMware'a Windows XP değil de Windows 7 kurmuş olabilirim. Hatırlamıyorum.

Ama VMware'a Windows XP değil de Windows 7 kurmuş olabilirim. Hatırlamıyorum.
VMware'mi deneyeyim? Ben Virtual Box kullanıyorum.
XP kaldı? Linux Mint kur.
Windows XP kurup nostalji yapmak istedim

Bilmiyorum hocam sorun Windows XP'den de kaynaklanıyor olabilir.
Hocam böyle bir şey yazıyor. Bu ne demek? @Yener K.
1618682316669.png

Yeni konular

Geri
Yukarı