Çözüldü Windows XP Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cafer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
mersin
Daha fazla  
Meslek
asosyal
Merhaba arkadaşlar, işletim sistemim Windows XP Pro. Daha önce hiç mavi ekran hatası almazken son 1 haftadır günde 3 defa mavi ekran hatası almaya başladım ve monitörün fotoğrafını çektim.

l4TOVsx.jpg

Mavi ekran oyundayken yahut yükteyken çıkmıyor sistem boştayken çıkıyor.

• Sistemi 2 defa Avast antivir ile tam sistem taraması yaptım, hiçbir virus yada zararlı yazılım çıkmadı.
  • 2 defa Memtest86+ ile RAM testi yaptım hiçbir sorun çıkmadı.
  • Harddiski 2 defa HD Tune ile bad sector taraması yaptım hiç bozuk sektor çıkmadı, hepsi yeşildi birimlerin.
  • Defalarca format attım yine olmadı.
  • Güncel XP format CD si ile formatladım yine olmadı.
  • BİOS pilini çıkarıp taktım yine olmadı.

Kafayı yemek üzereyim bi iş yapamıyorum bilgisayarda, ne yapsam yarım kalıyor bende çareyi size danışmakta buldum.

NOT: Arkadaşlar lütfen standart çözümünüz olan Windows 8.1'e geç uyarısını yapmayınız zaten donanım müsait olsa hiç durmaz geçerdim.

Sorunu çözdüm arkadaşlar.

ÇÖZÜM:

1. Başlatı tıklayın Çalıştıra CMD yazın ve bulunan programlarda CMD. Exe sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

2. Komut istemine CHKDSK /R yazın ve enter tuşuna basın. Tarama işleminin bitmesini bekleyin.

3. Daha sonra CHKDSK C: /F /R yazın ve enter tuşuna basın. Diskin şuanda kullanıldığını ve daha sonra zamanlamak istediğini söylediğinde E tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram yada sata slotlardan olabılir diye düşünüyorum. Ayrıca XP'den ne yap ne et en kısa zamanda kurtulmaya çalış derim.

Sistemi F8 güvenli kip ile başlatıp Bilgisayarım-Aygıt yöneticisine gelip donanımlarınızın güncel olup olmadığına bakın. Güncel değilse güncelleştirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı