Windows XP nasıl kurulur?

ramtesterr

Centipat
Evde bir PC var. 512 MB RAM Intel Celeron.
Microsoft'un sistem gereksinimlerine baktığımda Windows 7 için bile 2 GB RAM gerektiğini gördüm. Bu bilgisayar çalışmıyor, ekran açıldığında "dısk Boot faılure, please ınsert system dısk" hatası geliyor. 60 GB HDD kapasitesi olan bu bilgisayarı nasıl çalıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 GB'lık diskin çalışır durumda olduğunu varsayalım. Bu durumda yapmanız gereken XP ISO'sunu CD'ye yazdırıp o CD'den boot etmek. CD'den boot etmek için Boot tuşunu öğrenip kullanabilir ya da BIOS'tan CD sürücüyü ilk sıraya alıp formattan sonra tekrar sabit diski ilk sıraya geri koyabilirsiniz.

Microsoft'un sistem gereksinimlerine baktığımda Windows 7 için bile 2 GB RAM gerektiğini gördüm. Bu bilgisayar çalışmıyor, ekran açıldığında "dısk Boot faılure, please ınsert system dısk" hatası geliyor. 60 GB HDD kapasitesi olan bu bilgisayarı nasıl çalıştırabilirim?
Hocam HDD kablolarını kontrol edin isterseniz. Oturmadıysa bu hatayı vermesi normal.

Bir ara eski PC'ye Windows XP kurarken böyle bir hata aldım. Çözümünü hatırlamıyorum. Ama yanılmıyorsam yazılımsal bir sorundu.

Atmanı önermiyorum artık hep hata veriyor XP bir 512 mb daha tak windows 8.1 32 bit kur artık W7 nin devri bitti 5 ay sonra baybay diyeceğiz
W8.1 sistem gereksinimleri:32 bit resmi microsoft verileri
1Ghz işlemci( ilk 1GHz islemci 2000 de çıktı pentium 3 ile)
1GB ram
16 GB depolama alanı
DirectX 9 grafik birimi(15-20 yıllık pc ler benim bildiğim kadarıyla dX 9 kullanıyor)
Yanı küçük bir ram desteğiyle W8.1 e merhaba diyebilirsin :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı