Windows XP PC'de Mozilla yüklediğim halde web siteye girilmiyor

Biraz geç yazdım ama yine de söyleyeyim. Opera'nın Windows XP ve Vista için özel Opera 36 tarayıcısı var kullanabilirsiniz.

Biraz geç yazdım ama yine de söyleyeyim. Opera'nın Windows XP ve Vista için özel Opera 86 tarayıcısı var kullanabilirsiniz.

Bende şu an yaptım ve XP'den yazıyorum.

Son düzenleme:
Muhtemelen sürüm yüzünden sıkıntı çıkmıştır. XP destekleyen Mozilla sürümünü yükleyin veya başka tarayıcı kullanın Palemoon gibi.

Arkadaşlar, babamın eskiden kullandığı XP PC'de Mozilla yükledim ama halâ web sitelerine giremiyorum.
Sorunun Kolay Çözümü Bu :) ( Azerbaycandan selamlar)

Windows XP-de internet (tarayıcı) sorunu ya da Kök (Root) sertifika sorunu ile karşılaşdıysanız bunun çözümü CA Updater_1.6.exe programı iledir.Bundan başka XP-de Tarayıcı sorunun da nasıl kolay hall edeceğinizi göstericem. 1 hafta araşdırma yaptığım işdir. XP SP1, SP2, SP3 sürümlerinde test etdim işe yaramışdır.

1) Aşağıdakı linkden Uygulamanın 2021 tarihi itibari ile v_1.6 sürümünü indirin. ZİP Arşivi çıkardıb uygulamayı başladın. İnstall basın (Root-Kök sertifika sorunu giderilsin). NOT: uygulamanın v1.6 sürümünde sertifikalar 2028 yılına dek destek vermekdedir (test etmişim). Siz bunu okuduğunuz zaman uygulamanın yeni sürümü çıkmışsa onu indirin.

CA Updater_v1.6.exe Direkt Linki (eğet bozulmuşsa aşağıdakı linke bakın): jveWB2Qg1Lt9yT5m3CYpZ8b8N4rH

Program ZİP Şifresi:
S4QH5TIefi7m9n1XLyTIZ3V5hSv4se1XB6jJZpH5TfB6vkJ8hfRxU7DWB2p

Tüm sürümler: https://msfn.org/board/topic/175170...ndows-xp/page/3/?tab=comments#comment-1110568

NOT: Tüm Linkler Bozulmuşsa Google-da "msfn org xp root CA updater.exe" yazarsanız çıkar.

2) Gelelim İnternet Tarayıcısı sorununa. Bildiğiniz gibi Microsoft şirketi Windows XP desteğini durdukdan sonra Google Chrome (Edge, Mozilla, İnternet Explorer, Opera gibi son sürüm) tarayıcılar artık çalışmıyor. İster eski sürüm isterse de en güncel sürümü kurun yine Error verer! ya da Sitelerde Hata alırsınız.İki addım başı tarayıcıda sertifika hatası alarsınız. Ya da XP-de saat (tarih, zaman dilimi) doğru olsa bile tarayıcı da bu yaşanır. (NOT: bu bilgisayardakı CMOS bataryasından aslı değildir). Bunun çözümü ise:

Sertifika sorunu olan XP-de stabil çalışan 2 tarayıcı vardır:
I) MyPal Browser (Mypal - Official Website) ya da (Download Mypal - MajorGeeks)

II) Opera 36 Tarayıcı (Opera Tarayıcı) ya da (Opera. Get the software safely and easily.)

Eğer XP-de Google Chrome, Mozilla gibi son sürüm güncel tarayıcı kurmak isteseniz: Bunun çözümü ise CA Updater .exe uygulması. Bunu indirib uygulamada İnstall basın. Bilgisayarı Yeniden Başlatdığınızdan (Restart etdikden) sonra artık MyPal Tarayıcı ile en son Chrome (Mozilla, Edge v.b tarayıcıyı) indirib kura bilirsiniz.

3) XP için güncel Oyunlar, Programlar açmasını (XP Net Framwork 4.0) deskteğinin olmasını isterseniz, resmi olmasa da XP Service Pack 4.0 (SP4) indirib kurun. İndirme Linki (ryanvm net): Welcome to Windows XP Service Pack 4 - RyanVM.net Discussion Board ya da (Download Windows XP SP4 Unofficial 3.1b)

Öneden Teşekkürler:cool: Azerbaycan Türklerinden)))

Sorunun Kolay çözümü Bu :) ( Azerbaycan'dan selamlar)

Windows XP-de internet (tarayıcı) sorunu ya da Kök (Root) sertifika sorunu ile karşılaşdıysanız bunun çözümü CA Updater_1.6.exe programı iledir. Bundan başka XP-de Tarayıcı sorunun da nasıl kolay hall edeceğinizi göstereceğim. 1 hafta araşdırma yaptığım işdir. XP SP1, SP2, SP3 sürümlerinde test ettim işe yaramışdır.

1) Aşağıdakı linkden Uygulamanın 2021 tarihi itibari ile v_1.6 sürümünü indirin. ZIP Arşivi çıkardıb uygulamayı başladın. İnstall basın (Root-Kök sertifika sorunu giderilsin). NOT: Uygulamanın v1.6 sürümünde sertifikalar 2028 yılına dek destek vermekdedir (test etmişim). Siz bunu okuduğunuz zaman uygulamanın yeni sürümü çıkmışsa onu indirin.

CA Updater_v1.6.exe Direkt Linki (eğet bozulmuşsa aşağıdakı linke bakın): jveWB2Qg1Lt9yT5m3CYpZ8b8N4rH

Program ZIP Şifresi:
S4QH5TIefi7m9n1XLyTIZ3V5hSv4SE1XB6jJZpH5TfB6vkJ8hfRxU7DWB2p

Tüm sürümler: https://msfn.org/board/topic/175170...ndows-xp/page/3/?tab=comments#comment-1110568

NOT: Tüm Linkler Bozulmuşsa Google-da "msfn org XP root CA updater.exe" yazarsanız çıkar.

2) Gelelim İnternet Tarayıcısınma sorununa. Bildiğiniz gibi Microsoft şirketi Windows XP desteğini durdukdan sonra Google Chrome (Edge, Mozilla, Internet Explorer, Opera gibi son sürüm) tarayıcılar artık çalışmıyor. İster eski sürüm isterse de en güncel sürümü kurun yine Error verer! Ya da Sitelerde Hata alırsınız. İki addım başı tarayıcıda sertifika hatası alarsınız. Ya da XP-de saat (tarih, zaman dilimi) doğru olsa bile tarayıcı da bu yaşanır. (NOT: Bu bilgisayardakı CMOS bataryasından aslı değildir). Bunun çözümü ise:

II) Opera 36 Tarayıcı (Opera Tarayıcı) ya da (Opera. Get the software safely and easily.)

Eğer XP-de Google Chrome, Mozilla gibi son sürüm güncel tarayıcı kurmak isteseniz: Bunun çözümü ise CA Updater .exe uygulması. Bunu indirib uygulamada İnstall basın. Bilgisayarı Yeniden Başlatdığınızdan (Restart ettikden) sonra artık MyPal Tarayıcı ile en son Chrome (Mozilla, Edge vb tarayıcıyı) indirib kurabilirsiniz.

3) XP için güncel Oyunlar, Programlar açmasını (XP Net Framwork 4.0) deskteğinin olmasını isterseniz, resmi olmasa da XP Service Pack 4.0 (SP4) indirib kurun. İndirme Linki (ryanvm net): Welcome to Windows XP Service Pack 4 - RyanVM.net Discussion Board ya da (Download Windows XP SP4 Unofficial 3.1b)

Önden teşekkürler:cool: Azerbaycan Türklerinden)))

Çok teşekkürler hocam fakat Mozilla'nın eski bir sürümünü yükleyerek bu sorunu çözmüştüm. Yine de sağ olun.

Sorunun Kolay Çözümü Bu :) ( Azerbaycandan selamlar)

Windows XP-de internet (tarayıcı) sorunu ya da Kök (Root) sertifika sorunu ile karşılaşdıysanız bunun çözümü CA Updater_1.6.exe programı iledir.Bundan başka XP-de Tarayıcı sorunun da nasıl kolay hall edeceğinizi göstericem. 1 hafta araşdırma yaptığım işdir. XP SP1, SP2, SP3 sürümlerinde test etdim işe yaramışdır.

1) Aşağıdakı linkden Uygulamanın 2021 tarihi itibari ile v_1.6 sürümünü indirin. ZİP Arşivi çıkardıb uygulamayı başladın. İnstall basın (Root-Kök sertifika sorunu giderilsin). NOT: uygulamanın v1.6 sürümünde sertifikalar 2028 yılına dek destek vermekdedir (test etmişim). Siz bunu okuduğunuz zaman uygulamanın yeni sürümü çıkmışsa onu indirin.

Program ZİP Şifresi:
S4QH5TIefi7m9n1XLyTIZ3V5hSv4se1XB6jJZpH5TfB6vkJ8hfRxU7DWB2p

NOT: Tüm Linkler Bozulmuşsa Google-da "msfn org xp root CA updater.exe" yazarsanız çıkar.

2) Gelelim İnternet Tarayıcısı sorununa. Bildiğiniz gibi Microsoft şirketi Windows XP desteğini durdukdan sonra Google Chrome (Edge, Mozilla, İnternet Explorer, Opera gibi son sürüm) tarayıcılar artık çalışmıyor. İster eski sürüm isterse de en güncel sürümü kurun yine Error verer! ya da Sitelerde Hata alırsınız.İki addım başı tarayıcıda sertifika hatası alarsınız. Ya da XP-de saat (tarih, zaman dilimi) doğru olsa bile tarayıcı da bu yaşanır. (NOT: bu bilgisayardakı CMOS bataryasından aslı değildir). Bunun çözümü ise:

Eğer XP-de Google Chrome, Mozilla gibi son sürüm güncel tarayıcı kurmak isteseniz: Bunun çözümü ise CA Updater .exe uygulması. Bunu indirib uygulamada İnstall basın. Bilgisayarı Yeniden Başlatdığınızdan (Restart etdikden) sonra artık MyPal Tarayıcı ile en son Chrome (Mozilla, Edge v.b tarayıcıyı) indirib kura bilirsiniz.

Öneden Teşekkürler:cool: Azerbaycan Türklerinden)))
XP'de trusted root sertifikalarını nasıl güncelleyebileceğimi hep merak ediyordum ama destek kesildiği için güncelleyemeyeceğimi sanıyordum. Yazdıklarınız çok değerli gerçekten, fırsat bulduğumda deneyeceğim inşallah.
Teşekkürler ve Türkiye'den selamlar:)

Geri
Yukarı