Windows XP şifresini unutmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emrehankaya1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle selamlar.

Arkadaşlar benim eski bir bilgisayarım var ve içinde önemli fotoğraflarım var. Yaklaşık 5 yıldır açmıyorum ve şifremi unuttum. Fotoğraflarımı nasıl alabilirim veya şifre kırma gibi bir yöntem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraflar işletim sisteminin kurulu olmadığı diskte ise format atarak şifreden kurtulabilirsiniz. Böylece modası geçmiş XP'den de kurtulmuş olursunuz.

Fotoğraflar işletim sisteminin kurulu olmadığı diskte ise format atarak şifreden kurtulabilirsiniz. Böylece modası geçmiş XP'den de kurtulmuş olursunuz.
Böyle yapmayı düşündüm fakat C de mi D de mi hatırlamıyorum. Açıkçası çok riskli.

Böyle bir işlem olduğunu bilmiyordum ilk defa sizden duydum. Detaylı olarak nasıl yapacağımı anlatır mısınız?
Hocam şimdi sizde 2 disk var. Birinde işletim sistemi kurulu, öbüründe ne olduğunu bilmiyorsunuz. İşletim sistemi kurulu olan disk şifreli fakat öbürü değil. O zaman öbür diski çıkartıp başka bir bilgisayara takarak içindekilere bakabilirsiniz.

Şu videoyu inceleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Administrator hesabı sizde aktif olmazsa şifreyi silmek için bootable kalıplar var. Sorunu yukardaki şekilde çözemezseniz bu kalıplar ile şifreyi kaldırmayı deneyebilirsiniz. Windows ISO'su gibi yazdırmanız yeterli.

Hocam şimdi sizde 2 disk var. Birinde işletim sistemi kurulu, öbüründe ne olduğunu bilmiyorsunuz. İşletim sistemi kurulu olan disk şifreli fakat öbürü değil. O zaman öbür diski çıkartıp başka bir bilgisayara takarak içindekilere bakabilirsiniz.
Hocam C ve D diye ayrı fakat 1 HDD olarak yani 1tb HDD yi 500 500 2 ye bölüyorum. 2 disk bağlı değil sonuç olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı