Windows XP USBPORT.SYS Mavi Ekran Hatası...

samo1903

Hectopat
Pc de oyun oynayışımda mavi ekran hatası veriyor ve bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun çözümü var mıdır acaba ?

İşletim sistemi Windows XP.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 32 Bit mi 64 Bit mi kurdunuz? Windows 7 kurduktan sonra anakart CD'sinden bir program veya sürücü kurdunuz mu? Windows 7 kurduktan sonra hangi sürücü ve programları kurdunuz? VIA ile ilgili program veya sürücü kurdunuz mu?

VT6202 veya VT6212 USB 2.0 kontrolcü var anakartınızda. En son sürücüsü XP için çıkmış, 2005 yılında. Windows 7 kendi sürücüsünü kuruyor. Siz sürücü kuruyorsanız o sorun yaratıyor.

Sürücü kurmuyorsanız kasanızı açıp tolzarını bir temizleyin. Tozlar USB kontrolcüyü bozuyor olabilir. Temizleme sonrası sorun devam ediyorsa, problem anakartınızın üzerindeki USB kontrolcüsünde olabilir.

Windows 7 32 Bit mi 64 Bit mi kurdunuz? Windows 7 kurduktan sonra anakart CD'sinden bir program veya sürücü kurdunuz mu? Windows 7 kurduktan sonra hangi sürücü ve programları kurdunuz? VIA ile ilgili program veya sürücü kurdunuz mu?

VT6202 veya VT6212 USB 2.0 kontrolcü var anakartınızda. En son sürücüsü XP için çıkmış, 2005 yılında. Windows 7 kendi sürücüsünü kuruyor. Siz sürücü kuruyorsanız o sorun yaratıyor.

Sürücü kurmuyorsanız kasanızı açıp tolzarını bir temizleyin. Tozlar USB kontrolcüyü bozuyor olabilir. Temizleme sonrası sorun devam ediyorsa, problem anakartınızın üzerindeki USB kontrolcüsünde olabilir.

Windows 7 32 bit kurdum bilgisayar 32 bit destekliyor. Anakart CD 'sinden hic bir program kurmadım . USB'yi başka porta taktık sorun devam etmez inşallah

- - - Güncellendi - - -

Malesef Sorun Devam Ediyor. Aynı hata BUGCODE_USB_DRIVER

WhoCrashed'de Analyze de ve report sekmesinde yazanları bir buraya atsana. Orada sorunlu dosyanın ismi de yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DumpFiles kısmındakileri değil Report kısmındakileri at.

maviekran2.png

maviekran3.png

Size şöyle diyeyim:

Maalesef ya anakartınız, ya da kablosuz ağ adaptörünüz bozuk. Mümkünse PC'yi kablo ile nete bağlayıp bir süre öyle kullanın. USB portlarınızda ya da adaptörünüzde bir bozukluk var gibi.

PC'yi kablo ile nete baglayamam çünkü neti iptal ettirdik.. Ben USB Portunun kablosunu kesip uzatmıştım heralde sorun ondan kaynaklanıyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı