Windows yazılmış flash belleği biçimlendirme

rotasizkaptan

Hectopat
Daha fazla  
Windows yazdığım flash belleği biçimlendirip içine BIOS güncelleme dosyasını yazabilir miyim? Yazsam sıkıntı çıkar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biçimlendirirken aygıt varsayılanlarını yükle seçeneğini seç ardından da dosya sistemini Fat32'den NTFS'ye çevir. Normal USB olarak kullanabilirsin bu işlemlerden sonra.

Fat32 olarak kalırsa tek seferde 4 GB'den büyük dosya yükleyemezsin.
Biçimlendirirken aygıt varsayılanlarını yükle seçeneğini seç ardından da dosya sistemini Fat32'den NTFS'ye çevir. Normal USB olarak kullanabilirsin bu işlemlerden sonra.

Çözüm

Hocam teşekkür ederim ama şu an Windows yazılı USB'de. Ben onu biçimlendirip BIOS Update dosyasını yazacağım yani kopyala yapıştır yapmayacağım. Yazma işlemi sıkıntı çıkartır mı?

Olayı tam anlamadım 🙂
Daha önce bir flash belleğe Windows sitesinden Windows deneme sürümünü yazdım.
Şimdi flash belleğim yok, yeniden yazma işlemi yapabileceğim bir flash bellek lazım. Bu yüzden Windows yazdığım bu flash belleği biçimlendirip içine BIOS güncelle dosyasını yazsam sıkıntı çıkarır mı?

Söylediğim şekilde biçimlendirirsen tabii ki yazabilirsin. Flash bozulana kadar istediğin kadar yazabilirsin, bunun bir sınırı yok. Kendim de daha önce öyle yapmıştım zaten. Önce Windows kurmuştum, daha sonra biçimlendirip BIOS güncelledikten sonra diğer laptoptaki dosyalarımı aktarmıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı