Windows yedeği alma

noyxo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, formattan sonra ayarlar, program yükleme vs. ile uğraşmamak için Windows'un yedeğini almak istiyorum. Windows'un her şey dahil yedeğini alıp D: Ye saklayabilir miyim? Bilgisayarım bozulduğunda, çöktüğünde yani Windows kullanılamayacak hale geldiğinde bu yedekten format atmak gibi her şeyi sıfırlayıp yükleyebilir miyim? Bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Hocam oyun, program vb. uygulamaların yediğini alamazsınız çünkü C ye kurduğunuz için hata verecektir. Yedek ne olur müzik, fotoğraflar, belgeler, program ve oyun Setup'ları alabilirsiniz.

Merhaba, formattan sonra ayarlar, program yükleme vs. ile uğraşmamak için Windows'un yedeğini almak istiyorum. Windows'un her şey dahil yedeğini alıp D: Ye saklayabilir miyim? Bilgisayarım bozulduğunda, çöktüğünde yani Windows kullanılamayacak hale geldiğinde bu yedekten format atmak gibi her şeyi sıfırlayıp yükleyebilir miyim? Bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
biraz zor ama yaparsınız

Denetim masası içerisinde sistem ve güvenlik kısmını açın. Burada sistem görüntüsü oluşturma aracı bulunuyor. Bu araç ile işletim sistemi ve bu sistemin kurulu olduğu sürücüde ne varsa olduğu gibi alabilirsiniz. Aynı kısımda sistem onarım diski oluşturup bu disk ile boot ettiğinizde almış olduğunuz sistem görüntüsüne geri dönebilirsiniz. Not olarak ekleyeyim, sistemin kurulu olduğu sürücüde ne yüklüyse (oyun,program,müzik,resim vb.) tamamını görüntüye dahil ediyor. Görüntüyü açtığınızda her şey yüklü halde geri geliyor.

Geri
Yukarı