Windows Yüklü Sisteme Mac OS X Mavericks Kurulumu

Selamlar.
Şuan hali hazırda Windows yüklü bilgisayarıma taşınabilir hard disk takarak, içerisine Mac OS X yüklemek istiyorum.

1. Yüklemede herhangi bir sebepten dolayı başarısız olursam Windows yüklü hard disklerim ve işletim sistemim bundan etkilenir mi?
  2. Mac os x yüklemeye çalışmadan önce bios ayarlarından yaptığımız değişiklikler Windows yüklü hard diskime ve işletim sistemime zarar verir mi?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Ayrıca yükleme esnasında başarılı olabilmem için tavsiye edeceğiniz pratik noktalar var mıdır? Son olarak da başarılı bir yüklemenin ardından, Mac os x stabil olarak çalışıyor mu (sistemim gayet yeterli) ve mac os x üzerinden Apple Store'den ücretli orijinal yazılım satın almakta engel gibi bir durum söz konusu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Göksel Yılmaz Başlıkta hata diyorsunuz da daha ortada bir kurulum bile yok... Ayrıca tek bir soru için iki tane konu açmanın mantığı nedir ?

Mac OS X kurulumu, eğer kurulumda bilmediğiniz şeyleri kurcalamazsanız -mesela disk izlencesinden bütün bölümleri seçip silmek gibi- sorun olmadan gerçekleşir.

Apple mağazasına erişim ise mümkün. Stabil çalışma ise sisteme ve kurulan Kext'lere vs bağlı.

Bu sürümü deneyebilirsiniz:

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı