Windows10 mikrofon sorunu

BlackManjusaka

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Konuyu nereye açacağımı bilemedim o yüzden doğru yere açmamışsam şimdiden özür dilerim. Yeni bir sistem toplamıştım 1 ay kadar önce. Ben genelde kulak içi kulaklık sevdiğim için tüm oyunlardaki iletişimimi jaklı Apple earpods ile yapıyordum. Fakat bu sisteme geçtiğimden beri artık bir ayarınımı yapmak gerekiyor yoksa bir şeymi eksik yükledim bu iştende hiç anlamam kulaklığın mikrofonunu kullanamıyorum. Önceki bilgisayarımda kulaklığı hoparlör jak girişine takıp kullanıyordum fakat şu an sesim karşıya gitmiyor. Windows'un ayarlarında önceden mikrofon etkin değilmiş oyunlarda veya programlarda (Discord vs. ) Mikrofon bile algılamıyordu sonradan stereo karışımı isimli aygıtı etkin edince belli bir program veya oyun mikrofonu kullanıyorsa mikrofon etkin işareti çıkmaya başladı görev çubuğunda ve etkin oldu sanırım. Fakat ses ayarları kısmında mikrofonda sorun gider deyip kulaklığın jakını taktığım yerini gösterince aygıtı yok diyor. Sorun şu ki mikrofonu kullandığımda ya program veya oyun mikrofonu algılamıyor ya da sadece bilgisayar seslerini(oyun içi sesler veya müzik sesleri vesaire) karşıya yolluyor benim sesimi değil. Jakı normalde hoparlör girişine takardım (yeşil jaka) ve çalışırdı. Fakat şu an bilgisayarın ön jak girişlerine denedim arkasını denedim hoparlörün jak girişlerini denedim monitorün kulaklık girişini denedim fakat hiçbirinden sonuç alamadım. Kulaklık çalışıyor denedim birçok cihazda fakat ayarlarından mıdır nedir dün geceden beri bununla uğraşıyorum ve hiçbir şey başaramadım yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden çalışıp şimdi neden çalışmadığını merak ediyorum. Farklı birşey yapmadım. Yazılımsal birşey olduğunu düşünüyorum. Cevaplar için teşekkürler.

Masaüstü bilgisayarın kulaklık ve mikrofon hatları ayrı ayrı jak olur, fakat kullandığın kulaklığın ve mikrofon hattı tek jak girişinden gelir, bunun için ayırıcı almalısın, sürücü kaynaklı problem olduğunu düşünmüyorum.

Fakat hoparlör aynı hoparlör kulaklık aynı kulaklık. O zaman neden ayırıcı gerekmedi anlamıyorum. Yarın alacağım olmaz ise. Cevabınız için teşekkür ederim.
Konuyu kapatılsın. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Yazı üste gitti nedense. Konuyu kapatılsın. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı