Windows'a virüs bulaşmış olabilir mi?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Windows 10 optimizasyonu ile alakalı bir şeylere bakıyordum ve bir sitede hataları gidermek için tıklayınız ve indiriniz yazıyordu. Bastım ve sol alta geldi, fakat Google Chrome "bu dosya güvenli bir şekilde indirilemiyor" gibi bir uyarı verdi. Sakla ve kapat seçenekleri vardı. Ben kapata bastım ve indirilen şey gitti iptal oldu yani. Bu şekilde de virüs bulaşmış olabilir mi acaba? İçime kurt düştüde. Siteyi virus Total'de tarattım, temiz çıktı fakat pek de güvenemedim doğrusu.

Bulaşması muhtemel ama emin olmak için MalwareBytes AntiMalware uygulamasını indirip Safe Mode/Güvenli Mod'ta çalıştırıp tam tarama yapmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

Bulaşması muhtemel ama emin olmak için Malwarebytes AntiMalware uygulamasını indirip Safe Mode/Güvenli Mod'ta çalıştırıp tam tarama yapmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

Sakla demedim hocam, kapat dedim. Sanırım burada Chrome kendisi bir taramadan geçiriyor ve sakla dersem sisteme yolluyor. Demediğim için olmayacaktır diye düşünüyorum ama.

Birşey olmamışdır içinizin rahat etmesini istiyorsanız Malwarebytes ile taratabilirsiniz sisteminizi sonrada silersiniz.
Tarattım hocam.Bununla birlikte adwcleaner sonucuda temiz.
Bir şey daha sormak istiyorum.Malwarebytesi sildikten sonra güvenlik duvarını açın diye bir uyarı geldi.Kontrol ettim,otomatik kendi açtı sanırım güvenlik duvarını.Onunda fotoğrafını atayım,bakarsanız memnun olurum.
windowsDEFENDER.png
DEFENDER.png

MALWAREBYTS-TECHNOPAT.png

Geri
Yukarı