Windows'tan MacOS'a geçersem dosyalarımı kaybeder miyim?

Maalesef cep telefonları gibi benzer programları tam olarak paylaşan ekosistemlere sahip işletim sistemleri değiller: İkisi de ayrı işletim sistemleri, birbirlerine geçişte "bu kullanıcının hede dosyası varmış" diye düşünmezler.

Kendiniz kaybetmek istemediğiniz dosyaları (örnek yazı, fotoğraf, müzik vb) ayrı bir yere yedekledikten sonra tam biçimlendirme/format ile geçişinizi yapıp, klasör ağaçlarınızı/folder tree varsa kopyalayabilir veya benim yaptığım gibi 20 senedir aynı klasör ağacı kopyalamasıyla sistemden sisteme geçmek için kendi ağaçlarınızı/dizinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Maalesef cep telefonları gibi benzer programları tam olarak paylaşan ekosistemlere sahip işletim sistemleri değiller: İkisi de ayrı işletim sistemleri, birbirlerine geçişte "bu kullanıcının hede dosyası varmış" diye düşünmezler.

Kendiniz kaybetmek istemediğiniz dosyaları (örnek yazı, fotoğraf, müzik vb) ayrı bir yere yedekledikten sonra tam biçimlendirme/format ile geçişinizi yapıp, klasör ağaçlarınızı/folder tree varsa kopyalayabilir veya benim yaptığım gibi 20 senedir aynı klasör ağacı kopyalamasıyla sistemden sisteme geçmek için kendi ağaçlarınızı/dizinlerinizi

Tamam hocam teşekkür ederim yanı kıacası bazı yöntemler dışında cevabınız yedekleyemezsiniz diyorsunuz.

Tamam hocam teşekkür ederim yanı kıacası bazı yöntemler dışında cevabınız yedekleyemezsiniz diyorsunuz.

Evet klasik yöntemler dışında tereyağından kıl çeker gibi bir geçiş mümkün değil.
Sadece dosya değil, tüm sistem/program ayar ve anahtarları/key'leri de buna dahil unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı