Çözüldü Windows'u Etkinleştir Yazısı Nasıl Kaybolur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xSatsujin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İtopya'dan hazır sistem satın aldım fakat herhangi bir Windows yazılımı göndermedikleri için bilgisayarı kişileştiremiyorum. Sağ alt köşede Windows'u Etkinleştir yazıyor. Ne yapmam gerek? İlla satın mı almam gerek?

Çözüm
Maalesef satın almak zorundasınız. Orijinal siteden veya başka bir yerden satın alabilirsiniz.

Etkinleştirmek dışında bir çözüm bilmiyorum. O şekilde kullanmanızı eleştirmiyorum. Windows izin vermiş sonuçta. Bence 10-20 liralık bir anahtar alın, tertemiz kullanın. Crack ve benzeri işlere hiç girişmeyin.
Bir şey sorabilir miyim? Crack şekilde etkinleştirince virüs bulaşmasından farklı ne oluyor? Meraktan soruyorum.

Bir şey sorabilir miyim? Crack şekilde etkinleştirince virüs bulaşmasından farklı ne oluyor? Meraktan soruyorum.
Virüs boyutunu geçtik madem. Sistem servislerine müdehale etmiyorsa ve sistem kaynağını harcamıyorsa teknik bir fark yok. Ama, etik olayı da düşünmek lazım. Değil Microsoft, katır olsa kendi çabasıyla etkinleştirme anahtarı almaya çalışan bir ülkeye uygun fiyata anahtar satmaya çalışırdı ve hiç yoktan para kazanırdı. Bu crack yazılımları bu süreci zora sokar. İnançlı biriyseniz de hak yeme boyutu var. İnanç olayını geçelim, ahlaklı bir insan elinden geldiğince doğruyu yapmaya çalışır. Gidip 1000 liraya retail kutulu anahtar alın diyemem, mantıksız zaten. Ama OEM anahtar almak sizin için ulaşılmaz değildir, en azından o kadarını yapabilirsiniz. Sonrası Microsoft'a kalmış. Pazarımızı önemserse, sorunu görebilirler. Görmezlerse de siz elinizden geleni yapmış olursunuz.

Virüs boyutunu geçtik madem. Sistem servislerine müdehale etmiyorsa ve sistem kaynağını harcamıyorsa teknik bir fark yok. Ama, etik olayı da düşünmek lazım. Değil Microsoft, katır olsa kendi çabasıyla etkinleştirme anahtarı almaya çalışan bir ülkeye uygun fiyata anahtar satmaya çalışırdı ve hiç yoktan para kazanırdı. Bu crack yazılımları bu süreci zora sokar. İnançlı biriyseniz de hak yeme boyutu var. İnanç olayını geçelim, ahlaklı bir insan elinden geldiğince doğruyu yapmaya çalışır. Gidip 1000 liraya retail kutulu anahtar alın diyemem, mantıksız zaten. Ama OEM anahtar almak sizin için ulaşılmaz değildir, en azından o kadarını yapabilirsiniz. Sonrası Microsoft'a kalmış. Pazarımızı önemserse, sorunu görebilirler. Görmezlerse de siz elinizden geleni yapmış olursunuz.
Ya ben çok pişmanım ilk başta kms yapmıştım ama şimdi kms'in tüm kalıntılarını yok ettim sildim, her türlü taramayı yaptım üstüne c diskinde kmsleri çoktan temizlenmişti onları hallettim kayıt defterinde kmsleri arattım orada hep oluyormuş onlar yoktu tekrar tekrar baktım. Hala bilmiyorum temizlemiş miyimdir? Çünkü her şeyi yaptım ve temiz kuruluma girmek de istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı