Windowsun 10 masaüstünü özelleştirme

ibrahimlulq

Hectopat
Merhaba, Windows 10'un arayüzünden sıkıldım. Önce bilgisayara format attım. Şimdi de masaüstünde değişiklikler istiyorum. Yani havalı güzel bir şey istiyorum. Sağ taraftan uygulamalar çıksın mauseyi üzerine getirdiğim uygulamanın ismi gözuksun ve biraz simgesi büyüsün gibi. Aklımda bir şey var ama tam yazıya dökemeyeceğim lütfen önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba CTRL ' Mouse 3 yukarı aşağı tuşu ile masaüstünüzdeki programların boyunu büyültüp küçültebilirsiniz. Windowsunuz orjinal değilse eğer genel anlamda özelleştirme yapmanız pek mümkün değil, sağ tarafta uygulamalar çıksın derken anladığım kadarıyla windows 7 ' Deki sağ blokta çıkan wigdet ( Saat & Takvim ) Vs ayarlardan bahsediyorsanız, Windows 10 ' Da bildiğim kadarıyla olmaması lazım pek emin değilim şimdi yalanda söylemek istemem açıkçası :)

Sağ tarafta uygulamalar çıksın, üstüne gelince büyüsün adı yazsın. Bu bana bir yerden tanıdık geldi, Linux görünümü istiyoruz sanırım :)

Aşağıdaki resimde gördüğünüz sol taraftaki menüden mi bahsediyorsunuz ?

linuxdesktops-gnome-420-90.jpg

Ancak yine windows oluyor değil mi. Bildiğim kadarıyla linuxta oyun oynanmıyordu. Yani exeler açılmıyordu.

Evet siz hala Windows kullanıyor olacaksınız. Sadece görünümü Linux Ubuntu olacak. Görünüm dışında hiç bir değişiklik olmayacak. Gönül rahatlığı ile Ubuntu görünümlü windows kullanabilirsiniz :D

Ayrıca oyunlar Linuxta çalışır, ancak oyunun Linux desteği olmak zorunda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı