Windows'un içinden OC yapmak sağlıklı mı?

Jeasust

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Kingston 480 GB 500/450
Ekran kartı
Asus R7 265
Anakart
Asus P7H55M- LX
İşlemci
Intel I5 650
YouTube'da gezinirken bir video ile karşılaştım. İşlemcinin performansını arttırma ile ilgili yabancı bir videoydu. Videoda yapılanların hepsini yaptım. Ardından işlemcim %1 kullanımda 1,50 GHz de çalışırken 3,40 çıktı. Yaptığım şey işlemciye zarar verir mi? Sıcaklık değerleri ise %100 kullanımda 60 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin temel frekansı 3.20, Turbo 3.46. Buradan bakınca bir sorun görünmüyor. Asıl soru senin işlemciye ne yaptığın? Anladığım kadarıyla tam yükte kullanmaya başlamışsın. Boştayken işlemcinin tam yükle çalışması mantıklı değil. Zaten gerektiğinde kendisi frekansı arttırıyor.

İşlemcinin temel frekansı 3.20, Turbo 3.46. Buradan bakınca bir sorun görünmüyor. Asıl soru senin işlemciye ne yaptığın? Anladığım kadarıyla tam yükte kullanmaya başlamışsın. Boştayken işlemcinin tam yükle çalışması mantıklı değil. Zaten gerektiğinde kendisi frekansı arttırıyor.
Oyun oynarken FPS'im arttı. Darboğaz da azaldı. Demek ki kendisi frekansı yeterince arttırmıyormuş. Isı değerlerimde bir problem yok. Böyle kullansam sorun çıkar mı?

Bu video da yapılanları yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun oynarken FPS'im arttı. Darboğaz da azaldı. Demek ki kendisi frekansı yeterince arttırmıyormuş. Isı değerlerimde bir problem yok. Böyle kullansam sorun çıkar mı?

Isı artmadıkça sorun olmaz. Ayrıca ciddi bir ayar değiştirilmemiş. Genelde yapılan ayarlardır. İşlemci kullanımını arttırmış o kadar. Yüksek performans moduna almış ve kaydetmiş. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı