Çözüldü Windows'un yanına Linux kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MehmetE.

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin/Deniz Mahallesi
Daha fazla  
Windows 8.1 MBR format attım. Şimdi DVD'ye Linux yazdırdım ama kafamda bir soru var.

Ekran Alıntısı.PNG

50 GB yere kursam dualboot kabul eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GNU/Linux'u da MBR olarak yazdırın. "Windows'un yanına kur." seçeneğini kullanmayın. "Elle" seçeneği ile 50GB alanı birincil bölüm, dosya sistemi EXT4, bağlama noktası "/" olarak biçimlendirin.
Öncelikle ayırdığınız 50 GB alana kurmak istiyorsanız yapabilirsiniz, bir sorun çıkarmaz. Bu arada neden GPT kurmadınız?
Yedi bitirdi beni. Benim gibi yarım akıllı bir biosunuz var ise kurmayın. Secure Boot kapatamadım. Fast boot kapatamadım zamanında ubuntuda tıkılı kaldım vs. vs.
GNU/Linux'u da MBR olarak yazdırın. "Windows'un yanına kur." seçeneğini kullanmayın. "Elle" seçeneği ile 50GB alanı birincil bölüm, dosya sistemi EXT4, bağlama noktası "/" olarak biçimlendirin.
Ben şu bağlama noktasını anlamadım?

Ben şu bağlama noktasını anlamadım?
Bağlama noktası, GNU/Linux için gerekli klasörlerin bulunacağı bölümü belirlemeye yarar. Bir bölüme "/" atarsanız bütün klasörleri, yani sistemi oraya kurar. İsterseniz "/home" gibi klasörleri farklı bölümlere bağlayabilirsiniz. Bunun sağladığı avantajlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı