Çözüldü Wine ile kurulan oyunda MangoHud nasıl çalıştırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eylül kabus

Centipat
Wine ile kurulan oyunda MangoHud nasıl çalıştırılır? Aşağıdaki linkte verilen bilgileri pek anlayamadım. (İngilizcem iyi değil.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kod:
MangoHud, WINE'da oynanan oyunlara nasıl uygulanır?

Hepinize merhaba,

Herhangi biri bana MangoHud'u sadece DXVK ile WINE kullanarak (yani Steam Proton veya Lutris değil) çalıştıran bir oyunla nasıl kullanacağımı söyleyebilir mi?

Wine komutundan önce 'MANGOHUD=1' iletmeyi denedim ve ayrıca dışa aktarmayı da denedim. Ek olarak 'mangohud wine <path/to/executeable>' denedim ama yine de şansım yok :/

Herhangi bir bilgi çok takdir edilecektir

Ubuntu 20.04 LTS

Düzenleme: Yorum yapan herkese teşekkürler, bir kez daha bu benim deneyimime göre Reddit'teki en iyi topluluklardan biri. Başlatma komutunun bir parçası olarak $WINEPREFIX tanımlayarak sıraladım...

$ cd <yol/to/oyun/dizin>

$ WINEPREFIX=<path/to/wine/prefix> mangohud şarabı <oyun yürütülebilir>

Yürütülebilir dosyanın konumu tarafından ima edilmesine rağmen neden öneki açıkça belirtmem gerektiğini bilmiyorum, ancak ben bir yazılım mühendisi değilim. Ayrı bir önekten çalıştırılmasına rağmen oyunu varsayılan önek (~/.wine) içine yükleyecek olan GOG yükleyicisini çalıştırdığımda da benzer bir durumla karşılaştım.

Yukarıdaki gibi yazıyor.

Şu bilgiyi de eklemek isterim:
Screenshot_20210821-113827.png

Geri
Yukarı