WINLOGON_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

467906

Decapat
Bugün yeni sistemim İtopya üzerinden geldi. İçindeki Windows 10 Pro'yu kullanıyorum. Valorant indirirken mavi ekran hatası veriyor.( 200-300 MB indirdikten sonra)
Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Sadece Valorant yüklerken oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210805_193031.jpg
    IMG_20210805_193031.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 41
Birazdan yapmaya çalışacağım. Sorunun kökten çözümüne yarar mı? Benim düşüncem Windows'un çökmesi. Yeniden kurmayı ve format atmayı düşünüyorum.

Windows'u güvenli modda başlatmayı deneyin. (Açmak için bilgisayar kapalıyken Windows logosunu görmeden F8 basmanız gerekiyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazdığım şey sorunu çözmek için değil. Bu sayede Windows'a erişebileceksiniz. Daha sonrasında minidump dosyasını paylaşıp, biz mavi ekran sorununu çözmeye çalışacağız. Eğer mavi ekranı çözersek, oyunu indirebileceksiniz.
Pili söktüm hocam 5 dakika olmasını bekliyorum.
Windows'u güvenli modda başlatmayı deneyin. (Açmak için bilgisayar kapalıyken Windows logosunu görmeden F8 basmanız gerekiyor)
Denedim hocam hiçbir şekilde Windows masaüstü erişimi yok.
Bu yazdığım şey sorunu çözmek için değil. Bu sayede Windows'a erişebileceksiniz. Daha sonrasında minidump dosyasını paylaşıp, biz mavi ekran sorununu çözmeye çalışacağız. Eğer mavi ekranı çözersek, oyunu indirebileceksiniz.
Mavi ekranda kaldı yine.

Pili söktüm hocam 5 dakika olmasını bekliyorum.

Denedim hocam hiçbir şekilde Windows masaüstü erişimi yok.

Mavi ekranda kaldı yine.
Hocam BIOS pilini sökünce bile yine mavi ekran geliyorsa işler sıkıntı. Minidump olmadan mavi ekranı çözemeyiz de.

Sanırım format atmak gerekiyor. En azından sistem yeni gelmiş hocam. Bence İtopya'ya sistemi gönderip kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Hocam BIOS pilini sökünce bile yine mavi ekran geliyorsa işler sıkıntı. Minidump olmadan mavi ekranı çözemeyiz de.

Sanırım format atmak gerekiyor. En azından sistem yeni gelmiş hocam. Bence İtopya'ya sistemi gönderip kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.
Bazı programlarla ayarlarla oynadım hocam. Yarın format atıp yeni Windows yükleyeceğim.

Windows sürücüleri güncellerken bir yandan Valorant indiriyordum. Bilgisayarı yeni aldım bu arada. PC kendiliğinden kapandı mavi ekran hatası verdi. Masaüstüne ulaşabiliyordum. 2-3 mavi ekrandan sonra 0xc000021a mavi ekran hatası verdi ve masaüstüne hiçbir şekilde giremiyorum.
Yaptığım denemeler: CMD de çok kod denedim. Anakart pili çıkarıp taktım. Güvenli modda çalıştırdım olmadı. Sorun gider olmadı. Bazı USB'leri çıkardım çalıştırdım olmadı. RAM çıkardım yerleri değiştirdim olmadı. Kısacası format harici her şeyi yaptım diyebilirim.

Sizin bir öneriniz var mıdır?
B450M S2H anakart.
WD 500 GB 2400/1700 SSD.
R5 3600 işlemci.
Corsair 2x8 3200 CL16 RAM.
Gigabyte RTX2060 D6 ekran kartı.

SSD WD Green mi? SSD arızalı olabilir. Bunun dışında Windows dosyaları hasar aldıysa da bu sorun mümkün. Ya USB bellek ile onarım yapacaksınız ya da direkt olarak format atacaksınız. Başka bir çözümü yok diyebilirim.

Size tavsiyem içinde önemli bilgileriniz varsa format USB'sini sisteme takıp boot edin ve format ekranında diski silmeden sistem diskini direkt seçip ilerle deyin. Bu sayede eski dosyalarınız C diskinde Windows.old adlı bir klasörde depolanacaktır. Ha benim önemli verim yok derseniz de format atabilirsiniz.

Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayınız, kolay gelsin.

SSD WD Green mi? SSD arızalı olabilir. Bunun dışında Windows dosyaları hasar aldıysa da bu sorun mümkün. Ya USB bellek ile onarım yapacaksınız ya da direkt olarak format atacaksınız. Başka bir çözümü yok diyebilirim.

Size tavsiyem içinde önemli bilgileriniz varsa format USB'sini sisteme takıp boot edin ve format ekranında diski silmeden sistem diskini direkt seçip ilerle deyin. Bu sayede eski dosyalarınız C diskinde Windows.old adlı bir klasörde depolanacaktır. Ha benim önemli verim yok derseniz de format atabilirsiniz.

Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayınız, kolay gelsin.

Format atıp Windows yükledim şu an 0xc000021a sorunu almıyorum. Ama Valorant oynarken bir karakterde yetenek kullanınca, poligon girince ya da kendi kendiliğine oyun kapanıyor. Gün içerisinde minidump paylaşacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı